Sidel pokazał technologię FlexLine na targach interpack 2008


NoBottle powstają na linii FlexLine. Flex daje więc tym opakowaniom klucz do tego by były one produkowane i dystrybuowane na masową skalę. Już w tej chwili linia FlexLine zaczyna być wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych. Sięgnął po nią potentat jakim jest kompania Nestle Waters. Wykorzystuje ona Flex do produkcji butelek PET o nazwie Eco-Shape.

W tej chwili Sidel oferuje kompletne rozwiązanie do produkcji butelkowanej wody w opakowaniach NoBottle i to na szeroką skalę. Jego FlexLine jest pierwszą linią rozlewczą do obsługi cienkościennych opakowań.

Co dokładnie wiemy o jej parametrach?

Linia jest w stanie wydmuchiwać formę, napełniać opakowanie, zakręcić, etykietować, pakować i paletyzować butelki o wadze mniejszej niż 10 g. Jej wydajność to 43,2 tys. butelek na godzinę.

Do zbudowania linii Sidel wykorzystał swoje najbardziej zaawansowane wyposażenie, najlepiej nadające się do butelek o lekkiej konstrukcji. Sercem technologii jest Combi. Poprzez połączenie rozdmuchiwania formy, napełniania i nakładania nakrętek, Combi eliminuje trudności stwarzane przez powietrze doprowadzające puste butelki, czyniąc je odpowiednim do produkcji ultracienkich opakowań.

Wszystkie zalety FlexLine przekładają się na mniejsze koszty produkcji. Porównanie jest następujące: stosowanie FlexLine i produkowanie butelek PET o pojemności 500 ml, ważących mniej niż 10 g jest o 20 proc. tańsze niż wykorzystywanie standardowych technologii, na których możliwe jest uzyskanie butelki o ciężarze 16 g.

FlexLine jest także przyjaźniejsza dla środowiska. Jest tak nie tylko dlatego, że produkcja lżejszych butelek oznacza mniejsze zużycie tworzywa. Technologia wymaga również mniejszego zużycia energii niż konwencjonalne linie produkcyjne. Dla przykładu na wspominanej już rozdmuchujaco - formującej sekcji Combi, gdzie pobór energii jest największy możliwe jest osiągnięcie 32 proc. oszczędności w porównaniu z podobnymi technologiami.

Koncern Sidel, to absolutny gigant jeśli chodzi o dostawców wyposażenia do przemysłu opakowań do napojów i żywności. Zatrudnia 5,5 tys. pracowników 61 różnych narodowości. Dysponuje ponad 5 tys. zainstalowanych linii produkcyjnych. Rocznie produkuje 18 tys. form. Działa w blisko 200 krajach.
Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22