Sidel wzmacnia swoje zaangażowanie w sektorze FHPC

Sidel wzmacnia swoje zaangażowanie…

Firma Sidel potwierdziła swoją chęć wspierania marek z branży żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej (FHPC) w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju i utrzymaniu konkurencyjności, ogłaszając powołanie nowego globalnego wiceprezesa.

Pascal Lefèvre opracuje i będzie kierował strategią FHPC firmy Sidel, wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom rynków żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej, oraz dostarczając elastyczne, przyjazne dla środowiska i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, które będą odpowiedzią na nowe i złożone wyzwania związane ze sprzedażą detaliczną i dystrybucją, przed którymi stoją klienci.

Jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, firma Sidel tworzy dedykowaną i zintegrowaną globalną organizację, aby móc stawić czoła konkretnym wyzwaniom stojącym przed rynkiem żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej, wykorzystując zebraną wiedzę globalnych zespołów Sidel.  

Pascal Lefèvre wyjaśnił, że zagwarantuje firmie Sidel możliwość dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które oferują elastyczność, funkcjonalność i dbałość o produkty - stanowiące wymagania stawiane przez te zmieniające się i ewoluujące segmenty rynku, jednocześnie czerpiąc z obecnych możliwości i wiedzy.

sidel-food-home-personal-care-04
Pascal Lefèvre

- Rynki żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej ciągle mają kluczowe znaczenie dla firmy Sidel. Będziemy nadal ulepszać produkty i usługi, które oferujemy naszym klientom, starając się potroić tę kluczową część naszej działalności do roku 2030 - powiedział Lefèvre. - Sidel posiada ponad 50-letnie doświadczenie we wspieraniu segmentów żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej, wprowadzaniu innowacji i opracowywaniu rozwiązań, które zaspokajają ich specyficzne potrzeby. Nasze portfolio produktów i usług rozszerzyło się przez lata dzięki przejęciu i integracji specjalistycznych firm, takich jak Cermex - dla pakowania w pudła, Gebo - dla transportu i gromadzenia, oraz Newtec - dla paletyzacji, co pozwala nam oferować pełny zestaw wiedzy na każdym etapie linii.

Pascal Lefèvre będzie kierował w dostarczaniu innowacyjnego, przyjaznego dla środowiska i elastycznego sprzętu dla klientów z branży żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej. Sprzęt ten obejmuje kompleksową gamę rozdmuchiwarek i rozwiązań End-of-Line, w tym pakowarek i paletyzatorów dla każdego rodzaju opakowań pierwotnych i wtórnych. Firma Sidel oferuje również kompletne lub częściowo zintegrowane linie w kategoriach takich jak: oleje jadalne, sosy i dressingi, kawa i inne.

- Jesteśmy zaangażowani w przejście segmentu żywności, artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów, umożliwiając producentom odegranie znaczącej roli w drodze ku neutralności węglowej. Firma Sidel wspiera właścicieli marek w przejściu na w pełni nadające się do recyklingu lekkie pojemniki PET lub r-PET, wykorzystując swoje możliwości projektowe oraz wiodące na rynku rozwiązania w zakresie formowania z rozdmuchiwaniem dzięki preferencyjnej technologii podgrzewania kształtowanych pojemników - dodał Lefèvre.