Siemens aktualizuje rozwiązania do symulacji z rodziny Simcenter

Siemens aktualizuje rozwiązania…

Siemens Digital Industries Software informuje o najnowszej wersji oprogramowania do symulacji komputerowej z rodziny Simcenter. Te systemowe rozwiązania symulacyjne, będące częścią pakietu Simcenter portfolio, wspierają inżynierów w szybkim i sprawnym projektowaniu cyfrowych bliźniaków produktów przed powstaniem fizycznego prototypu.

Proces ten pozwala na optymalne zestawienie i zasymulowanie działania układów mechanicznych, hydraulicznych, pneumatycznych, cieplnych, elektrycznych i elektronicznych. Dzięki nowej aktualizacji rozwiązania symulacyjne Simcenter staną się jeszcze bardziej elastyczne w konfiguracji i łatwiejsze w użyciu. Simcenter stanowi część portfolio Xcelerator, czyli zintegrowanej platformy usług, oprogramowania i projektowania aplikacji.

Wraz z najnowszą wersją pakietu oprogramowania Simcenter, każde z jego narzędzi zyskało nową aktualizację, która zapewnia wyższy poziom innowacyjności, rozszerza możliwości współpracy i podnosi produktywność w celu zaspokojenia szybko zmieniających się potrzeb klientów i rynku.

Oprogramowanie Simcenter Amesim zapewnia teraz większą dokładność i szybkość konfiguracji, pomiarów i uzyskiwania wyników symulacji. Na przykład ulepszenia narzędzia do symulacji osiągów turbiny gazowej w Simcenter Amesim pomagają skrócić czas konfiguracji modelu nawet o współczynnik 100, co stanowi dodatkową wartość w aspekcie innowacji. 

Nowa instalacja typu side-by-side umożliwia użytkownikom uruchamianie różnych wersji narzędzia Simcenter Flomaster na tym samym kliencie, co przekłada się na lepszą współpracę i wydajność. Użytkownicy mogą teraz uruchamiać nowe projekty, korzystając z możliwości najnowszej wersji, zarazem zachowując zatwierdzone wersje starszych projektów. 

Nowa wersja narzędzia Simcenter System Analyst umożliwia automatyzację konfiguracji modeli. Za pomocą kilku kliknięć użytkownicy mogą skonfigurować i sparametryzować dany model w panelu zadań. 

Narzędzie Simcenter System Architect usprawnia pracę użytkownika dzięki rozszerzeniu liczby dostępnych atrybutów szablonów symulacyjnych i modeli przyrządowych. 

Nowa wersja Simcenter Webapp Server będzie od teraz obsługiwać makiety funkcjonalne (FMU) wraz z natywnymi modelami Simcenter Amesim. Z myślą o współsymulacji projektant modelu może samodzielne wygenerować FMU 2.0 w swoim narzędziu i przesłać je na Simcenter Webapp Server. 

Narzędzie Simcenter Sysdm może od teraz integrować się z Simcenter System Analyst w celu zapewnienia identyfikowalności i spójności zasobów współdzielonych przez architektów symulacji, ekspertów dziedzinowych i inżynierów projektów. 

Reportaże

Forum

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Janusz75

Własna firma produkcyjna 2021-03-22

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20

Gerard

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-03-08