Sojusz Dassault Systèmes i Inria na rzecz europejskiej suwerenności cyfrowej

Sojusz Dassault Systèmes i…

Dassault Systèmes i Inria, francuski Narodowy Instytut Badań nad Nauką i Technologią Cyfrową, ogłosiły strategiczny sojusz na rzecz europejskiej suwerenności cyfrowej. Oba podmioty zdecydowały o opracowaniu mapy drogowej badań technologicznych, co potwierdza ich wspólną ambicję tworzenia długoterminowych przełomowych technologii we Francji i w Europie.

Inria i Dassault Systèmes zidentyfikowały dwa główne wyzwania, z którymi należy się zmierzyć: doświadczenie wirtualnych bliźniaków w dziedzinie zdrowia, z uwzględnieniem korzyści płynących dla pacjentów, szpitali i systemów opieki zdrowotnej oraz ewolucję technologii związanych z cyberbezpieczeństwem wraz ze zwiększeniem zaufania cyfrowego.

Ponadto, dzięki temu sojuszowi, Inria i Dassault Systèmes planują przyczynić się do rozwoju francuskich i europejskich ekosystemów w tych dwóch obszarach, angażując się w ambitne partnerstwa publiczno-prywatne, jak również otwarte projekty innowacyjne, zwłaszcza powiązane z francuskim hubem cyberbezpieczeństwa Cyber Campus oraz inicjatywą badań i innowacji w  zakresie zdrowia cyfrowego PariSanté Campus.

Dzisiejsze społeczeństwo żyje w gospodarce opartej na doświadczeniach, a świat podlega przyspieszonej wirtualizacji. Obywatele mają dostęp do nowych usług, w szczególności w zakresie opieki zdrowotnej, co wymaga stworzenia nowych ram dla budowania zaufania wokół technologii. W tym kontekście Francja i Europa dysponują kluczowymi kompetencjami w zakresie zdrowia cyfrowego i bezpieczeństwa cybernetycznego, umożliwiającymi rozwój oferty dla branży oraz utrzymanie wiodącej na świecie zdolności naukowej. Celem jest dostarczenie społeczeństwom nowych, doświadczalnych rozwiązań opartych na najwyższym poziomie zaufania i usług.

inria-0340-070-1

Sojusz pomiędzy Inria i Dassault Systèmes oznacza kolejny krok w umacnianiu ich 20-letniej współpracy poświęconej krytycznym postępom w technologii cyfrowej i nauce. Ostatnim ważnym projektem była współpraca z grupą organizacji we Francji nad stworzeniem krajowej aplikacji do śledzenia kontaktów podczas pandemii COVID-19, TousAntiCovid, aby wesprzeć zarządzanie kryzysowe francuskiej Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia. Firmy były również członkami konsorcjum BioIntelligence, skupiającego partnerów przemysłowych i akademickich we Francji, którego celem była cyfrowa transformacja procesów opracowywania leków. Kilka startupów wywodzących się z proaktywnej polityki Inrii na rzecz przedsiębiorczości technologicznej, takich jak Distène i Argosim, dołączyło obecnie do Dassault Systèmes.

- Korzystanie społeczeństw z możliwości świata wirtualnego wymaga nowych podstaw naukowych i technologicznych, aby zapewnić użytkownikom najwyższy poziom doświadczeń i zaufania. Europa i Francja dysponują światowej klasy możliwościami badawczymi i technologicznymi, czego przykładem jest wiodąca pozycja Inria i Dassault Systèmes, a także bardzo innowacyjne startupy w swoich dziedzinach. Nowe ekosystemy powstają, aby stawić czoła tym wyzwaniom, przekraczając podział na sektory publiczny i prywatny z korzyścią dla wszystkich - powiedział Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes.

- Ten strategiczny sojusz ze światowym liderem Dassault Systèmes jest częścią planu działania mającego na celu wzmocnienie cyfrowej potęgi Francji i Europy. Dla Inria, angażowanie się w taki sojusz jest kolejnym krokiem do budowy ekosystemu cyfrowego łączącego światowej klasy uniwersytety, startupy i wiodące firmy, ze wspólną wizją w kwestii suwerenności i opracowania map drogowych w zakresie badań, technologii i innowacji,a także w kwestii rozwoju umiejętności - powiedział Bruno Sportisse, CEO, Inria.

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum