Solidne wyniki biznesu WTH GmbH

Na podium pod względem sprzedaży WTH GmbH w Polsce w roku 2021 znalazły się także woski amidowe (pochodzenie Malezja), z których Addforce SA EBS (etylen-bis-steramid, dostępny w formach proszku oraz Beads) sprzedawał się najlepiej. Te wewnętrzne i zewnętrzne środki smarne oraz antyblokujące do praktycznie wszystkich termo- i duroplastów oraz do elastomerów są również dostępne jako erukamidy (WTH-E), stereamidy (WTH-S), oleamidy (WTH-O) oraz behenamidy (WTH-B).

Wracając do dostawców europejskich: jednym z najnowszych dodatków oferowanych przez WTH GmbH jest grupa wypełniaczy lekkich pochodzenia wulkanicznego pod nazwą FilloCell. Te charakteryzujące się bardzo niską gęstością (między 0,1-0,3 g/cm3) i dobrą płynnością krzemiany glinu produkowane są przez duńską firmę Nordisk Perlite i zapewniają one wyższą siłę wiązania, dobrą odporność na temperaturę i chemikalia, a także wysoki stopień bieli. Dzięki doskonałym właściwościom zmniejszającym ciężar właściwy FilloCell mogą być z powodzeniem stosowane w systemach żywicznych, plastizolach, płytach warstwowych, a także w klejach, uszczelniaczach i ochronie podwozia.

Główne branże, do których sprzedawane w roku 2021 były ww. specyfiki w Polsce to producenci i przetwórcy PVC, poliolefin oraz PA, producenci compoundów, masterbatchy i pigmentów barwiących, producenci klejów termotopliwych typu Hot-melt, farb i powłok, a także wytwórcy żywic i materiałów kompozytowych/duroplastów. 

Gero Thieme - syn założyciela i zarazem nowy szef firmy WTH GmbH - liczy na jeszcze większą ekspansję sprzedaży swojego biznesu w Polsce w roku bieżącym. Opisane wcześniej atuty gwarantujące możliwie nieprzerwany dostęp do wszystkich grup produktowych dają solidne podstawy do takiego optymizmu. Dodatkowo regularne wprowadzanie do oferty nowych dodatków będzie mieć znaczący udział w sprzedaży WTH w Polsce w następnych latach. Dzięki takiej dywersyfikacji dostaw i wysokiej jakości produktów, a także dzięki profesjonalnemu doradztwu technicznemu specjalistów ze Stade, dalsze sukcesy na polskim rynku są wielce prawdopodobne.

stader-impression

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13