Solidworks i produkcja 4.0, czyli DPS Forum 2019

Solidworks i produkcja 4.0…

23 października na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się konferencja DPS Forum 2019 - największe w Europie spotkanie użytkowników Solidworks a także przedstawicieli biznesu, uczelni technicznych i wszystkich tych, którzy interesują się nowymi technologiami w przemyśle. Jak co roku, uczestników czekają prelekcje, warsztaty, konkursy i spotkania z ekspertami. W tym roku rekordowo duża będzie strefa wystawców. 

DPS Forum to jedyna konferencja poświęcona oprogramowaniu inżynierskiemu, która łączy świat edukacji i biznesu w jednym miejscu. Idea Forum narodziła się 18 lat temu z potrzeby zorganizowania wydarzenia, na którym spotkają się polscy użytkownicy Solidworks, czołowego programu do projektowania 3D. Wydarzenie z roku na rok przykuwa uwagę nowych uczestników, a obszary tematyczne poszerzane są o najciekawsze tematy z dziedziny Przemysłu 4.0 i nowych technologii. 

Wraz ze swoimi partnerami, organizator konferencji, firma DPS Software przygotowała wiele atrakcyjnych prelekcji z obszaru projektowania, analiz, zarządzania i wytwarzania. Będzie wiele nowości, wśród których warto zwrócić uwagę na Platformę 3DExperience, stanowiącą nowy ekosystem projektowania, oferujący nowe narzędzia i ułatwiający współpracę między inżynierami. Na sporą dawkę wiedzy mogą liczyć osoby zainteresowane Przemysłem 4.0, robotami współpracującymi czy sztuczną inteligencją. Będzie też o integracji procesów przemysłowych oraz współpracy inżynierów w środowisku Solidworks CAD, CAM i PDM.

Nowości Solidworks 2020 i Platforma 3DExperience 

Firma Dassault Systèmes przedstawiła na konferencji prasowej nową wersję Solidworks 2020. Polska premiera dla użytkowników tego oprogramowania odbędzie się 23 października podczas DPS Forum i wtedy też będzie można dowiedzieć się o wszystkich nowościach, a interesujące nas szczegóły omówić osobiście z ekspertami, którzy będą dostępni przez cały dzień. Solidworks 2020 to kolejne udoskonalenia i rozszerzenia funkcji. Większość z nich producent wprowadził w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów. Udoskonalenia te pomogą przyspieszyć i usprawnić procesy - od projektu koncepcyjnego po gotowy produkt. Bezpośrednie połączenie z 3DExperience Platform i płynna integracja z aplikacjami 3DExperience zapewnią skalowalność i elastyczność, co znacząco usprawni innowacyjne projektowanie oraz współpracę między inżynierami i działami. 

Jedyna taka strefa wystawców

DPS Forum to także strefa wystawców, gdzie przyjrzeć się można najciekawszym produktom zaprojektowanym w Solidworks oraz porozmawiać z ich twórcami. Nasi partnerzy zaprezentują także sprzęt komputerowy, narzędzia CNC, rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i drukarki 3d przeznaczone do produkcji. W strefie wystawców spotkać się będzie można z firmami:

HP, Intel, 3DConnexion, Wacom - sprzęt komputerowy dla inżynierów

 • ITA Polska - technika skanowania 3D oraz narzędzia pomiarowe
 • JetSystem, Omax Polska - technologia cięcia wodą, WaterJet ProtoMAX
 • Integart - technologia druku przemysłowego HP Multi Jet Fusion
 • 3DPhoenix, Markforget - druk przemysłowy z włóknem węglowym
 • Seger Cutting Tools, YG-1 - narzędzia do obróbki CNC
 • Dentec, Franka Emika, Fipa - chwytaki, przyssawki, technika próżniowa, robot Panda
 • Temirol - projektowanie, precyzyjne wycinanie i obróbka arkusza blachy
 • Deante - dobry design w armaturze łazienkowej
 • Sygnis New Technology, Eisenhand - przepiękne połączenie drewna i druku 3D w meblach
 • IOD Engineering - kompletne podwozie Nissana Patrola zaprojektowane od zera w Solidworks
 • Govecs - skutery elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi
 • Babboe - rowery towarowe dla każdego
 • Vacu3D - technika termoformowania
 • Koła Naukowe i ich projekty: PRz Racing Team, PUT MotorSport, Robocik, Elektra, Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Nauka i Motorsport, czyli goście specjalni

DPS Forum do dwa panele i dwaj wyjątkowi goście. Gościem specjalnym panelu biznesowego będzie Paweł Trela  - sportowiec, biznesmen i konstruktor aut oraz klatek bezpieczeństwa. Pasję samochodową realizuje na wielu polach, m.in. na torach wyścigowych - jest dwukrotnym Driftingowym Mistrzem Polski. Paweł Trela będzie miał dla uczestników niespodziankę - konkurs, w którym nagrodą będzie wspólny przejazd jego niezawodnym autem, 800-konnym Oplem GT.

Gościem specjalnym panelu edukacyjnego będzie młody wynalazca, fascynat nowych technologii, Petros Psyllos. Zajmuje się m.in. zastosowaniem sztucznej inteligencji i robotami społecznymi. Amerykański Forbes zaliczył go do grona 30 najlepszych młodych europejskich innowatorów. Gości specjalnych spotkać będzie można również w strefie wystawców. 

Warsztaty techniczne oraz rozmowy z inżynierami oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM/ERP

Konferencja DPS Forum to możliwość spotkania najlepszych ekspertów z obszaru oprogramowania inżynierskiego. Podczas całodniowych warsztatów i dyżurów ekspertów będzie można pozyskać wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zastosowania oprogramowania Alphacam, Solidcam i Solidworks. W pierwszym bloku warsztatowym “Solidworks Tips&Tricks” eksperci przedstawią wykorzystanie poszczególnych funkcji i narzędzi ułatwiających projektowanie 3D. Drugi blok poświęcony będzie oprogramowaniu CAM i jego najważniejszym funkcjonalnościom istotnym z punktu widzenia poszczególnych branż, zaczynając od “Alphacam Automation Manager”, a na  “iMachining” kończąc. 

Bywalcy DPS Forum jak co roku czekają na Modelmanią, konkurs projektowania na czas. Partnerem konkursu jest firma Integart, która przygotuje modele metodą druku HP Multi Jet Fusion 3D. Nagrody w tegorocznej Modelmanii zostały ufundowane przez firmę 3DConnexion oraz firmę Alstor, dystrybutora tabletów Wacom. Podczas panelu edukacyjnego rozstrzygnięty zostanie również Studencki Konkurs Projektowy Solidworks.  

Szczegółowe informacje o DPS Forum 2019 oraz rejestracji na to wydarzenie dostępne są na stronie www.dpsForum.pl


Czytaj więcej:
Druk 3D 213
Roboty 180

Reportaże

Forum