Drukuj

Solvay zainwestuje miliony we Włocławku Solvay to build a new silica plant in Poland

Solvay zainwestuje miliony we Włocławku
Zakład we Włocławku, położony blisko głównych węzłów energetycznych i komunikacyjnych, będzie oferował korzyści logistyczne klientom z Europy Wschodniej i Rosji.

- Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie - mówi Tom Benner, prezes Solvay Silica. - Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową.

Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil PREMIUM, krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. Pozwala ona zmniejszyć zużycie paliwa o siedem proc., jednocześnie poprawiając inne właściwości opon. Roczna zdolność produkcji zakładu ma wynosić 85 tys. ton.

- Zauważamy silny popyt na dalsze innowacje krzemionkowe, polepszające osiągi opon. W zeszłym roku nowe przepisy dotyczące etykietowania opon czterokrotnie zwiększyły popyt na Zeosil PREMIUM i przewidujemy, że ta silna tendencja się utrzyma - dodaje Tom Benner.

Zakład będzie się znajdował w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE), na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku.

Solvay zwiększy również zdolności produkcyjne zakładu w Qingdao (Chiny), otwartego w 2010 roku. Rozbudowa już trwa i ma się zakończyć w grudniu 2013 roku. Zdolność produkcyjna tego zakładu wzrośnie do 112 000 ton rocznie.

Te nowe inwestycje uzupełnią rozbudowę zdolności produkcyjnych we Francji (2012) i w Stanach Zjednoczonych (2011) oraz otwarcie zakładu w Qingdao w Chinach (2010). Po sfinalizowaniu tych projektów roczna zdolność Solvay do produkcji wysokodyspersyjnej krzemionki osiągnie prawie 500 tys. ton, czyli dwukrotnie więcej niż przed 2010 rokiem.


brak
Biznes Start

Solvay

Aktualizacja!

PA poliamid