Specjalne zawory do produkcji etylenu i polimerów

Specjalne zawory do produkcji…
Francuska firma Guichon Valves prowadzi prace projektowe i produkcję bardzo szerokiego asortymentu zaworów i kranów dostosowanych do trudnych, złożonych bądź niebezpiecznych procesów przemysłowych.

Guichon Valves jest jednym z najważniejszych światowych producentów armatury przemysłowej o wysokich parametrach oraz armatury specjalnej dla potrzeb przemysłu chemicznego, petrochemicznego i gałęzi pochodnych.

 • Wiedza i umiejętności szczególnie dostosowane do przemysłu polimerów

  029S GUICHON VALVES - zawory do produkcji etylenu i polimerówPotrzeby w tej dziedzinie zastosowań dotyczą zwłaszcza zaworów spustowych tłokowych lub wzniosowych, zaworów do próbobrań oraz zaworów wielodrożnych z podwójną osłoną grzewczą. Parametry wspólne dla tego typu kranów to mocna i niezawodna budowa, brak obszaru zastoju oraz znaczna zmienność zaprojektowanych rozwiązań, dla dokładnego spełniania potrzeb klienta przy szerokim zakresie, średnic i ciśnień.
  Zastosowane materiały to zarówno stal nierdzewna wg norm DIN czy ASTM, jak i stopy niklu Hastelloy®, Inconel®, itp., tytanu i cyrkonu.
  Zawory marki Guichon stanowią wyposażenie większości wielkich dużych zakładów produkcji i przerobu takich tworzyw jak PET, PBT, PTA, PA, poliester, PCW, polietylen, PP, w wielkich firmach inżynieryjnych na całym świecie, a zwłaszcza w Azji.

 • Zawory przesyłowe i do usuwania osadu węglowego, do pieców do krakowania w fazie gazowej stosowanych do produkcji etylenu

  Z biegiem czasu firma Guichon zdobyła specjalistyczną wiedzę i umiejętności w dziedzinie produkcji wielkośrednicowych zaworów dla branży petrochemicznej np. do transportu ropy naftowej, składowania skroplonego gazu ziemnego, zaworów zanurzonych do platform wiertniczych na szelfie kontynentalnym, itp.). Posiadane know-how oraz doświadczenie w zakresie trudnych warunków eksploatacyjnych (wysoka temperatura, materiały ścierne) sprawiły, że w ubiegłym dziesięcioleciu firma Guichon podjęła produkcję zaworów z zasuwą płytową i napędem mechanicznym typu "through conduit", o średnicy znamionowej od 10 do 42 cali, odpowiednich zwłaszcza do pieców do krakowania w fazie gazowej do produkcji etylenu.
  Jeden z ważnych kontraktów został właśnie sfinalizowany, a kolejne są w toku. Wiele projektów zakładów produkcji etylenu znajduje się obecnie na etapie projektowania lub realizacji w Chinach.

  Dla uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

  GUICHON VALVES
  Rue Jacqueline Auriol – BP 401
  73104 Aix-les-Bains, Francja
  tel.: + 00 33 04 79 61 40 00
  fax: + 00 33 04 79 35 24 02
  e-mail: sales@guichon.com
  www.guichon.com

 • Czytaj więcej: Badania 162 Polimery 106  Reportaże

  Forum

  Uoop90

  Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

  Piotrzawadzinski

  Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

  Plastpet

  Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

  Mosfor

  Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

  Bercik88

  Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02