Spotkajmy się na Plastpolu

Spotkajmy się na Plastpolu…

Efektywna produkcja wyrobów wtryskowych polega na wytworzeniu elementów o jak najwyższej jakości w możliwie najkrótszym czasie cyklu.

Taki przebieg procesu technologicznego uzależniony jest od prawidłowego ustawienia właściwych procesów, jednak wcześniej należy zacząć od odpowiedniego wyposażenia linii produkcyjnej.

Seria elektrycznych wtryskarek PX, produkcji KraussMaffei, stanowi odpowiedź na wyzwania stawiane firmom produkcyjnym, takie jak: superwydajna produkcja, elastyczność czy automatyzacja. Na wzrost wydajności produkcji składa się wspomniana wysoka jakość wyrobów wtryskowych. By ilość braków powstałych podczas produkcji była znikoma wtryskarka musi precyzyjne powtarzać swoje ruchy. Konstrukcja jednostki zamykania wtryskarek serii PX ma wąski zakres tolerancji, dlatego doprowadzenie siły na ruchomą i stałą płytę mocowania formy jest równomierne. Symetryczne doprowadzanie siły zapewnia optymalne trzymanie formy. Ogromną rolę odgrywa system adaptacyjnej kontroli procesu wtryskiwania APC plus, który odpowiada za niezmienną wysoką jakość wyrobów.

Wiele czynników może powodować niestabilność w przebiegu procesu wtryskiwania, takie jak np. zmiany warunków klimatycznych, różna jakość tworzywa, a nawet ustawienie parametrów. APC plus to funkcja, która wykrywa wahania lepkości uplastycznionej masy i kompensuje odchylenia zaworu zwrotnego, w przeciwieństwie do konwencjonalnego rozwiązania, gdzie punkt przełączania jest stały.

kraussmaffei-px-320
Wtryskarka KraussMaffei PX 320-2000

Bardzo dużo mówi się o ekonomicznym zużyciu energii elektrycznej w kontekście efektywnego zarządzania energią. Niskie zużycie zasobów, oszczędność energii elektrycznej, wody, obniżenie kosztów eksploatacji, jest podstawą skutecznego działania przedsiębiorstw produkcyjnych. Wtryskarka PX wyposażona jest w wydajne napędy z wbudowaną rekuperacją energii przetwarzając energię odzyskiwaną podczas hamowania na energię elektryczną, która może być magazynowana w obwodzie pośrednim maszyny, zużywana od razu lub oddawana do sieci. Maszyna PX nie wymaga dużego zapotrzebowania na wodę, gdyż wewnętrzne obciążenie chłodzeniem jest bardzo niskie. Konstrukcja wtryskarki, w szczególności dzielone łoże maszyny daje dużą możliwość kombinacji jednostek zamykania i wtrysku, co sprzyja dopasowaniu do konkretnych wymagań produkcyjnych.

Wtryskarka PX 320-2000 z technologią IMD

Na targach zaprezentujemy wtryskarkę PX 320 - 2000 wyposażoną w wysoko zaawansowaną technologię In Mold Decoration, która polega na dekorowaniu wyprasek folią dekoracyjną w formie wtryskowej również wielogniazdowej. Na przykładzie produkowanej ramki do wyświetlacza pokażemy jak powstają elementy ze zintegrowaną elektroniką wykorzystując do tego celu specjalne folie elektroniczne.

px-320-hmi-display-1


Automatyzacja high-tech

Zaprezentujemy również spektrum możliwości nowoczesnych robotów Star, a także wielozadaniowego robota IR KraussMaffei do pracy przy skomplikowanych zadaniach przemysłowych. Bardzo ciekawym punktem będzie specjalne mikro gniazdo szkoleniowe z robotem LRX, na którym będzie można poznać obsługę oraz jego funkcjonalność.

Umacniamy naszą pozycję w dziedzinie centralnych systemów podawania

Wraz z firmą Digicolor, liderem na rynku centralnych systemów suszenia i podawania w Niemczech, stworzymy unikalną na warunki targowe instalację centralnego systemu podawania. Odwiedzający na żywo będą mogli obserwować funkcjonowanie systemu i jego wyjątkowe funkcje: pomiar wydajności podawania w kg/h na każdym odbiorniku, obrotową stację sprzęgania z automatycznym sterowaniem połączeniami i suszarki Drywell. Centralny panel do wizualizacji suszenia pozwala na precyzyjne monitorowanie wszystkich parametrów suszenia, łącznie z rejestracją danych w bazie SQL. Wbudowany system pomiaru wilgotności resztkowej pozwala na bieżąco zapisywać i kontrolować parametry wysuszonego tworzywa i reagować on-line na odstępstwa ustawionych wartości.

Sercem systemu jest centralny komputer Siemens z intuicyjnym i komfortowym w obsłudze menu dostępnym na wyświetlaczu dotykowym 19-calowym. Ekspozycję dopełnią dozowniki barwnika w wersji jednokomorowej: wolumetryczne i grawimetryczne oraz 4-komorowe dozowniki grawimetryczne Digicolor.

linia-drywell
Linia Drywell

Zapraszamy do spotkania z nami w Kielcach podczas targów Plastpol. Będziemy obecni na stoisku nr 3 w hali F, gdzie nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.

Dopak

ul. Sokalska 2
54-614 Wrocław
tel.: +48/ 71/ 35 84 000
infolinia +48 71 300 1234
dopak@dopak.pl
www.dopak.pl

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Aktualizacja

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a