Sprite odchodzi od barwionego tworzywa PET

Sprite odchodzi od barwionego…

Począwszy od 1 sierpnia br. Coca-Cola North America zmienia wszystkie plastikowe opakowania PET dla napojów Sprite z charakterystycznego zielonego koloru na przezroczysty.

Chociaż zielony PET nadaje się do recyklingu, materiał z niego trudno przetworzyć na nowe butelki PET. Podczas procesu sortowania zielone butelki PET są oddzielane od przezroczystego materiału, aby uniknąć zabawienia materiału bezbarwnego. Zielony PET i inne kolory są najczęściej przetwarzane na przedmioty jednorazowego użytku, takie jak odzież i dywany.

„Usunięcie kolorów z butelek poprawia jakość materiału poddawanego recyklingowi" - powiedział Julian Ochoa, dyrektor generalny firmy R3CYCLE, która współpracuje z firmą Coca-Cola nad recyklingiem typu "bottle-to-bottle" na terenie 14 stanów należących do największej amerykańskiej rozlewni. "Ta zmiana pomoże zwiększyć dostępność rPET-u przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Po poddaniu recyklingowi, przezroczyste butelki PET Sprite będą mogły zostać przerobione na nowe butelki, wspierając gospodarkę o obiegu zamkniętym.”

recykling butelek PET


„Popyt na rPET obecnie przewyższa podaż, więc pierwszym krokiem do zwiększenia wykorzystania 100% rPET w naszym portfolio jest zbudowanie stałego źródła wysokiej jakości materiału", powiedział Chris Vallette, Senior Vice President of Technical Innovation and Stewardship, Coca-Cola North America. "Robimy to poprzez współpracę z lokalnymi społecznościami w celu zwiększenia recyklingu i zbiórki PET, współpracę z partnerami zajmującymi się recyklingiem i wreszcie pozyskiwanie rPET, aby zagwarantować, że materiał, z którego wykonane są nasze butelki, będzie wykorzystywany wielokrotnie.”


Sprite bezbarwna butelka

Oprócz przejścia na przezroczyste butelki, Sprite wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej obejmujący odnowione logo i projekt opakowania, aby zapewnić spójny wygląd i głos na całym świecie. Grafika opakowań Sprite'a zachowa rozpoznawalny zielony odcień marki i będzie zawierać wyraźny komunikat "Recycle Me".

Cała oferta Coca-Cola North America w zakresie ekologicznych tworzyw sztucznych - w tym opakowania Fresca, Seagram's i Mello Yello - przejdzie w najbliższych miesiącach na przezroczysty PET.

Źródło/zdjęcia: Coca-Cola North America


Czytaj więcej:
Recykling 1025

Reportaże

Forum