Stopki i nakrętki firmy Ganter

Stopki i nakrętki firmy Ganter…
Stopki do maszyn oraz nakrętki szybkiego montażu, to najnowsze produkty wprowadzane właśnie na rynek przez firmę Ganter.

Grupa stopek pod maszyny firmy Elesa+Ganter została niedawno wzbogacona o nowy model z oznaczeniem GN 339. To pierwsze wprowadzane przez firmę podstawki pod maszyny bez wahliwego trzpienia.

- Podstawową zaletą nowych stopek jest fakt, że pozwalają one znacznie obniżyć wysokość podstawy urządzenia, w którym są stosowane. Dzięki temu mogą być stosowane pod maszyny stojące w miejscach o bardzo ograniczonej wysokości. Stopki do maszyn GN 339 toczone są z pełnego kawałka metalu, co gwarantuje ich wysoką wytrzymałość na obciążenia. Dostępne są z dwoma rodzajami podkładek. Pierwsza to śliska podkładka z tworzywa sztucznego, druga zaś to nieśliska podkładka z termoplastycznej twardej gumy - mówi Filip Granowski, dyrektor firmy.

Nowe stopki firmy Ganter

Oprócz wspomnianych stopek firma wprowadza też także stopki pod maszyny z podstawkami wahliwymi (oznaczenie GN 340). Idealnie nadają się one do użytkowania wszędzie tam, gdzie powierzchnia podłoża jest nierówna, chodzi tu głównie o niestarannie wylane posadzki przemysłowe, terakoty, beton. Dzięki zamontowanej podkładce antypoślizgowej stopki tego rodzaju gwarantują dobre przyleganie do powierzchni nawet na bardzo śliskich podłożach. Wykonane są w całości z metalu i stanowią alternatywę dla powszechnie używanych podstawek do maszyn z podstawami z tworzywa.

Stopki to nie jedyna nowość, którą w ostatnim czasie mogła pochwalić się spółka. Rozszerzyła swoją ofertę także o nakrętkę sześciokątną szybkiego montażu GN 6333. Nowy produkt nadaje się do stosowania szczególnie w tych miejscach, gdzie wymagane jest szybkie umieszczenie nakrętki w pozycji mocowania lub szybkie jej zdjęcie po odmocowaniu.

- Mocowanie nakrętki GN 6333 polega na swobodnym wsunięciu jej na gwint, dociśnięciu do powierzchni oporowej i dokręceniu. W trakcie dociskania korpus nakrętki nasuwa się na gwintowane szczęki dociskając je do siebie. Połączenie specjalnie ukształtowanych zewnętrznych powierzchni szczęk z sześciokątnym gniazdem korpusu nakrętki umożliwia przeniesienie momentu obrotowego przy dokręceniu lub odkręcaniu. Szybki demontaż nakrętki możliwy jest od razu po jej odkręceniu - zluzowaniu zacisku gwintowanych szczęk - tłumaczy Filip Granowski.

Nakrętki szybkiego montażu GN 6333 powinno się używać wszędzie tam, gdzie czynności mocowania i odmocowywania powtarzane są z dużą częstotliwością np. przy oprzyrządowaniu obróbczym bądź montażowym.

Nowe nakrętki firmy Ganter

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie współpracujące ze sobą od 30 lat firmy: ELESA i Otto Ganter. Obecnie marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.

Czytaj więcej: Maszyny 527 Narzędzia 107

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska