Stora Enso to nie tylko opakowania, ale i maszyny

Stora Enso to nie tylko opakowania…
Działający także na polskim rynku opakowaniowym skandynawski koncern Stora Enso, to nie tylko producent opakowań, ale także maszyn wykorzystywanych w tej branży.

Firma poinformowała właśnie o wprowadzeniu do obrotu z początkiem przyszłego roku nowej technologii w zakresie cyfrowej produkcji opakowań. Rozwiązanie bazować będzie na specjalnej maszynie drukującej i trafi na potrzeby producentów opakowań konsumenckich wytwarzanych z kartonu.

Linia składa się z nowej półformatowej maszyny do lakierowania i cyfrowej maszyny drukującej, pozwalającej na zadrukowywanie arkuszy o szerokości dochodzącej do 750 mm i zaprojektowanej specjalnie z myślą o produkcji opakowań kartonowych dla segmentu kosmetycznego.

Najważniejsze zalety technologii to możliwość użycia siedmiu stacji drukujących, możliwość zmiany między trybami druku wielokolorowego, a także stosowanie barw specjalnych. Nowa technologia pozwala na dokładne odwzorowanie większości barw z biblioteki Pantone oraz innych kolorów. Maszyny zadrukowują też kartony metalizowane, co jest istotne przy produkcji opakowań na wyroby klasy premium, np. luksusowe trunki czy perfumy.

Stora Enso od dawna jest jednym z liderów w dziedzinie cyfrowego drukowania opakowań. Badania na tym polu rozpoczęła już w połowie lat 90. ubiegłego wieku, w szczególnym stopniu koncentrując się na kompatybilności podłoży i technologii drukowania cyfrowego. Kilka miesięcy temu koncern wprowadził na rynek nowatorską linie do cyfrowej produkcji opakowań kosmetycznych.

Stora Enso
Czytaj więcej: Maszyny 506 Drukowanie 58

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska