Stożkowa tuleja pozycjonująca Elesa+Ganter

Stożkowa tuleja pozycjonująca…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty elementów ustalających nową tuleję pozycjonującą GN 412.3. Produkt ma kształt stożka i został zaprojektowany do współpracy z trzpieniami ustalającymi. Jest to kolejna w ofercie Elesa+Ganter część umożliwiająca pozycjonowanie elementów maszyn i urządzeń na otworze.

Stożkowa tuleja pozycjonująca może być stosowana w aplikacjach, w których zatrzaśnięcie trzpienia odbywa się samoczynnie, np. podczas opuszczania pokrywy lub najazdu dwóch modułów urządzenia na siebie. W takich przypadkach tuleja pełni rolę elementu, który prowadzi ruchomą szpilkę trzpienia, a następnie pozycjonuje ją w otworze.

Tuleja serii GN 412.3, dzięki stożkowemu kształtowi główki, pozwala na łatwe zatrzaśnięcie trzpienia ustalającego, a hartowana stal, z której jest wykonana, zapewnia długotrwałą eksploatację bez obawy o rozbicie otworu pozycjonującego. Zakres wymiarowy otworu pozycjonującego tulei dedykowany jest do współpracy z trzpieniami ustalającymi o średnicach 5, 6, 8 i 10 mm. Tuleja może być mocowana bezpośrednio za pomocą gwintu zewnętrznego lub za pośrednictwem oprawek GN 412.1 i GN 612.1, które umożliwiają również montaż w innych płaszczyznach.

Tuleja pozycjonująca GN 412.3
brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska