Studenci o materiałach przyszłości

Studenci o materiałach przyszłości…
Materiały kompozytowe, coraz powszechniej stosowane w nowoczesnych, ultralekkich i wytrzymałych konstrukcjach, stanowią grupę o niezwykle dużym potencjale rozwojowym i z tego względu są przedmiotem szczególnego zainteresowania środowiska naukowego. Innowacyjność kompozytów powoduje, iż coraz większa liczba studentów podejmuje wyzwania związane z prowadzeniem badań w tej dziedzinie. To właśnie do nich adresowana jest kolejna edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową z Zakresu Materiałów Kompozytowych, organizowanego przez Targi w Krakowie przy okazji jedynych w Polsce Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo 2013.

Podstawowym celem konkursu jest zwrócenie uwagi środowiska akademickiego na praktyczne wykorzystanie wyników prac absolwentów w kontekście rozwiązywania problemów technicznych i technologicznych zakładów produkcyjnych. Równocześnie konkurs ma służyć powiązaniu rozwoju naukowego i zawodowego najzdolniejszych absolwentów uczelni technicznych z dynamicznie rozwijającą się branżą kompozytów.

W konkursie uczestniczyć mogą absolwenci wydziałów chemicznych, mechanicznych, technologii i inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska politechnik i uniwersytetów w Polsce, którzy w terminie przewidzianym regulaminem studiów, w roku ogłoszenia bieżącej edycji Konkursu uzyskali tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera.

Prace na konkurs mogą do 20 października br. zgłaszać sami autorzy lub - za ich zgodą - rady wydziałów, promotorzy i opiekunowie prac. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną: e-mail: kompozyty@targi.krakow.pl, jak również pocztową na adres: Targi w Krakowie Sp. z o.o., ul. Centralna 41a, 31-586 Kraków. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora konkursu.

Fundatorem nagród w konkursie są firmy Magnum Venus Polska oraz Polytor Sp. z o.o. - wystawcy tegorocznej, 4. edycji targów Kompozyt-Expo, które odbędą się w Krakowie w dniach 21-22 listopada.
Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02