Sukces jubileuszowej edycji Plastpolu

Sukces jubileuszowej edycji…
W dn. 17-20 maja w Kielcach odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja targów Plastpol. W tym roku stoiska firm zajęły rekordową powierzchnię 32 tys. m kw., i po raz pierwszy w historii tych targów ekspozycja zajęła siedem hal. Swoją ofertę zaprezentowało 772 wystawców z 32 krajów świata. Wystawę odwiedziło 18,5 specjalistów, przekraczając tym samym rekord poprzedniego roku. Nie potwierdziły się zatem obawy, iż odbywające się jesienią targi K spowodują spadek frekwencji w Kielcach.

ZOBACZ FOTORAPORT Z TARGÓW PLASTPOL 2016!

Targi Plastpol to obecnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce. Ponad połowa wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem. Największą grupę wystawców zagranicznych obecnych podczas Plastpolu stanowili jak zwykle Niemcy, na drugim miejscu uplasowali się Włosi, sporo było firm z Austrii, Portugalii, Turcji. Na targach swoje osiągnięcia prezentowali między innymi przedstawiciele Francji, Belgii, Szwecji, Danii, Holandii, Hiszpanii, Czech, Litwy, USA, Chin, Korei Południowej, Japonii, Tajwanu, Indii i po raz pierwszy Meksyku.

Znakiem rozpoznawczym Plastpolu były pracujące maszyny, roboty oraz linie produkcyjne. To ich możliwości robiły największe wrażenie na zwiedzających. W halach wystawowych zgromadzono ponad 500 maszyn o wadze blisko 1000 ton. Na zewnątrz stanęła kosmiczna ciężarówka niemieckiej firmy Desma, która swym futurystycznym kształtem przykuwała uwagę. W jej wnętrzu demonstrowano możliwości najnowszego oprogramowania, które wykorzystuje się w produkcji.

Ważnym aspektem tegorocznego Plastpolu była historia. Wspominano początki wydarzenia, kiedy w 1997 roku targi wystartowały w połowie jednej hali, na powierzchni 1500 metrów kwadratowych, z 83 wystawcami. Podczas gali Platinum Plast wręczono specjalne nagrody jubileuszowe dla firm zaangażowanych w tworzenie kieleckich targów od samego początku. Otrzymali je: Jan Krzysztof Muehsam z firmy Muehsam, Zenon Narojek właściciel firmy Wadim Plast, Urszula Steiner, prezes firmy Dopak oraz Henryk Zawistowski, twórca i organizator konferencji Plastech Info.

Statuetki jubileuszowe wręczono również firmom, które zaufały targom i są na nich obecne od wielu lat: Engel Austria GmbH, Elbi - Wrocław Sp. z o.o., FCPK Bytów, Telko Poland, Ponar, Danje Polimer, ICHEMAD, Profarb, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z Torunia, Ośrodek Techniczny A. Marciniak, Polimarky, Milar, A. Schulman Polska, Grupa Azoty, Arburg, Battenfeld Polska, Demag Plastics Group, P&F Wartacz, Bagsik.

Razem z targami Plastpol również kilka znanych firm świętowało własne jubileusze w Kielcach. Na stoisku Wittmann Battenfeld uroczyście obchodzono 40-lecie. Wadim Plast podejmował gości i zbierał gratulacje z powodu 35. rocznicy istnienia firmy. Także Sirmax obchodził podczas Plastpolu swój jubileusz 15-lecia.

Z okazji okrągłego jubileuszu, 16 maja, w przededniu targów Plastpol, w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja branży tworzyw sztucznych, zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację PlasticsEurope Polska. Po raz pierwszy odbyła się ona w Kielcach, nie w Warszawie, gdzie branża spotyka się co roku. Poruszano ważne i bieżące kwestie, obecni byli menagerowie, prezesi polskich dużych firm rynku. Mowa była o wynikach ubiegłego roku, o innowacjach, prognozach. Najnowsze dane rynkowe dotyczące branży tworzyw sztucznych zostały też przedstawione podczas konferencji PlasticsEurope Polska. Nieodłączną częścią Plastpolu jest również towarzyszące mu od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: "Efektywność nowoczesnych technologii i rozwiązań materiałowych w branży tworzyw sztucznych".

Targom towarzyszyło spotkanie kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, konsulatem RFN w Krakowie i Konsulem Honorowym w Kielcach. Pojawili się na nim szefowie firm, między innymi przedstawiciel firmy Man z Monachium. Obecna była także pani konsul Isolde Felskau, zastępca Konsula Generalnego RFN w Krakowie. Zainteresowaniem cieszyły się konsultacje prawnopodatkowe dla firm polskich i niemieckich.

Kolejna, 21. edycja targów Plastpol odbędzie się w Kielcach w dn. 23-26 maja 2017 r.


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska


Reportaże

Forum

Piotr300860

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-07-31

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14