Sumitomo (SHI) Demag na targach Fakuma 2015

Sumitomo (SHI) Demag na targach…
Podczas tegorocznych targów Fakuma w Friedrichshafen prezentacja firmy Sumitomo (SHI) Demag poświęcona będzie wtryskarce El-Exis SP 200, gniazdu produkcyjnemiu opartemu na wtryskarce Systec Servo 210 oraz wtryskarce IntElect z systemem activeFlowBalance.

El-Exis SP powtarza rekord najszybszej ekspozycji na Fakumie

Wtryskarka El-Exis SP 200 z systemem automatyzacji charakteryzuje się niezwykle krótkim cyklem formowania wtryskowego. Szybkobieżna maszyna w czasie poniżej 2 sekund produkować będzie cztery 125-mililitrowe pojemniki spożywcze z polipropylenu, które są na koniec usuwane poprzez specjalnego robota. W ten sposób producent wtryskarek demonstruje swój potencjał w roli partnera dla producentów opakowań z tworzyw sztucznych, pokazując jednocześnie swoje doświadczenie w optymalizacji linii produkcyjnych o dużej prędkości. Partnerem ekspozycji jest holenderska firma Brink B.V., odpowiedzialna za automatyzację i formę, oraz koncern Borealis, dostarczający tworzywo do produkcji detalu.

Czterogniazdowa forma z gorącymi kanałami oraz kompletny system automatyzacji do szybkiego usuwania pojemnika pozwalają na jednoczesną produkcję czterech pojemników - każdy o wadze tylko 3,4 g, średnicy 83 mm, grubości ścianki 0,32 mm i relacji przepływ/grubość ścianki wynoszącej 213. Są one następnie usuwane z boku przez robota, który porusza się do środka formy. Pojemniki układane są za maszyną i przenoszone wzdłuż jej osi bocznej. Automatyka oraz wszystkie wymagane moduły są zintegrowane w kompaktowej ochronnej obudowie zajmującej nie więcej niż 1 m2 bez podajnika.

Wtryskarka El-Exis SP 200-675, z odpornym na ścieranie ślimakiem 25D 40 mm oraz z sekcją mieszającą, jest wyposażona w niezwykle ważny moduł efektywności energetycznej dla optymalizacji czasu cyklu. Dzięki łatwemu systemowi kontroli activeAdjust operator może wybrać najbardziej odpowiednie parametry kontroli. Indywidualne ruchy maszyny, a także przyspieszanie i zmniejszenie prędkości, może być dostosowane do wymagań elementu obecnie produkowanego. Obejmuje to pomiar, dynamikę przejścia z wtrysku na ciśnienie docisku, otwarcie formy i ruchy wyrzutnika.

Optymalizacja jest kluczem do zwiększenia wydajności produkcji i skrócenia czasu cyklu poprzez wykorzystanie szybkobieżności urządzenia. W prezentowanej produkcji pojemników spożywczych uzyskać można przyspieszenie o 3-5 proc. wyższe w porównaniu z tymi, które uzyskuje się za pomocą standardowych ustawień.

Wtryskarka El-Exis SP jest także wyposażona w system ochrony formy activeQ/Q+, zapewniający precyzyjną kontrolę przenoszenia siły układu zamykania, zarówno podczas otwierania, jak i zamykania formy. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, moduł zatrzyma ruch w celu uniknięcia potencjalnego uszkodzenia formy. Maszyna jest także wyposażona w standardzie w system chłodzenia i filtracji activeCool&Clean, co pozwala na zachowanie najwyższej jakości oleju i jego długiej żywotności - aż do 40 tys. roboczogodzin we wtryskarkach El-Exis SP oraz wszystkich pozostałych wtryskarkach hydraulicznych firmy Sumitomo (SHI) Demag. Laminarny, bezimpulsowy strumień oleju gwarantuje optymalne odseparowanie zanieczyszczeń w filtrze, a także optymalny transfer ciepła w chłodnicy. Prowadzi to do wydłużenia żywotności filtra i interwałów wymiany oleju. Czysty olej o niskiej zawartości pyłów znacznie redukuje zużycie także w przypadku pozostałych komponentów hydraulicznych i minimalizuje częstotliwość postojów spowodowanych konserwacją. Wyższe temperatury spowodowane optymalnym transferem ciepła pozwalają na całoroczne chłodzenie zwrotne bez ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu urządzeń chłodniczych.

Sumitomo (SHI) Demag

Szybkokobieżna maszyna El-Exis SP firmy Sumitomo (SHI) Demag jest sercem niezwykle szybkiej linii produkcyjnej cienkościennych opakowań, zamykań i nakrętek.


Czytaj więcej: Wtryskarki 530 Targi 1017

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08