Super Combi Compact: większa wydajność w mniejszym formacie

Super Combi Compact: większa…

Dwa lata po wprowadzeniu na rynek rozwiązania Super Combi, pozwalającego na budowę kompaktowych linii produkcyjnych, firma Sidel zaprezentowała rozwiązanie nowej generacji Super Combi Compact, które - jak sugeruje nazwa - charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami w porównaniu do swojego poprzednika. Poza zmniejszeniem rozmiarów nawet o 30% względem poprzedniego modelu, nowe rozwiązanie oferuje również znaczący wzrost wydajności rozlewania wody niegazowanej dzięki zastosowaniu nowej technologii napełniania EvoFILL HS Still firmy Sidel, gwarantującej osiągi wyższe o 30%. 

Biorąc pod uwagę fakt, że klienci na całym świecie poszukują możliwości optymalizacji zasobów i przestrzeni wykorzystywanych na potrzeby produkcji, firma Sidel opracowała gotowe rozwiązanie, które wpisze się idealnie w projekt każdej hali produkcyjnej - wszystko dzięki zaangażowaniu w rozwój technologii, integrację rozwiązań oraz ich miniaturyzację. Rozwiązanie Super Combi Compact firmy Sidel to innowacyjny produkt, zaprojektowany i skonstruowany w celu zapewnienia najniższego możliwego wskaźnika całkowitego kosztu posiadania (TCO) oraz kosztów produkcji na stopę kwadratową.

Rosnący popyt na butelkowaną wodę

- Jesteśmy świadkami bezprecedensowego rozwoju kategorii wody, którego źródłem jest wzrost popytu na całym świecie. Dzieje się tak ze względu na rosnącą świadomość zdrowotną konsumentów, połączoną z coraz większą popularnością "zdrowych napojów", dzięki którym kategoria wód butelkowanych stanowi jeden z głównych wyborów konsumentów od 2018 roku - wyjaśnia Stefano Baini, kierownik produktów Filling i Super Combi w firmie Sidel, uzasadniając powody inwestycji w rozwój kompaktowej linii do produkcji wody niegazowanej. Na doskonałe wyniki kategorii wód przekłada się nie tylko rozwój turystyki, lecz również niezwykle ciepła pogoda, i to nie tylko w krajach charakteryzujących się ciepłym klimatem, ale także w niektórych częściach Europy Zachodniej .

Lepsze osiągi, najwyższa wydajność 

Podobnie jak jego poprzednik, kompleksowe i inteligentne rozwiązanie Super Combi Compact łączy w sobie pięć etapów procesu - podajnik preform, rozdmuchiwarkę, etykieciarkę, urządzenie napełniające i zakręcające, a także podajnik zakrętek. Nowe rozwiązanie najlepiej opisuje jedna liczba - wydajność produkcji wynosząca aż do 54 000 butelek na godzinę przy zmniejszeniu ilości zajmowanej przestrzeni. Co więcej, dzięki dbałości o ergonomię oraz integracji nowoczesnych rozwiązań urządzenie gwarantuje łatwy dostęp, obsługę i konserwację przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości produktu końcowego. 

Zwiększona wydajność i lepsze osiągi rozwiązania są możliwe dzięki maksymalnemu wydłużeniu czasu pracy oraz stałej wydajności produkcji przy średnich i dużych prędkościach. Osiągnięcie pełni możliwości produkcyjnych było możliwe przede wszystkim dzięki usprawnieniom na etapach rozdmuchiwania, rozlewania oraz etykietowania. Do najważniejszych usprawnień należy znaczące zwiększenie wydajności rozdmuchiwarki, która pozwala obecnie na wytwarzanie nawet do 2 700 butelek na godzinę na pojedynczą formę. Dodatkowo nowe rozwiązanie jest także dostępne w wariancie wyposażonym w ramię manipulatora do automatycznego przezbrajania form, które drastycznie skraca czas przezbrajania i poprawia warunki bezpieczeństwa w zakładzie produkcyjnym ze względu na brak konieczności wykonywania tych czynności przez pracowników. Proces etykietowania obsługuje kompleksowy system, zapewniający niezawodność produkcji, a także szybkie i łatwe automatyczne łączenie rolek. Co więcej, etykieciarka zastosowana w rozwiązaniu Super Combi Compact umożliwia szybsze przezbrajanie i łatwą wymianę części, gwarantując jednocześnie maksymalne wydłużenie czasu działania dzięki próżniowemu urządzeniu do automatycznego pobierania etykiet. Dodatkową korzyścią jest możliwość obsługi wielu rodzajów etykiet oraz technologii ich podawania (z rolki, PSL). 

Gwóźdź programu - technologia napełniania Sidel EvoFILL HS Still 

O technologii EvoFILL HS firmy Sidel można bez cienia wątpliwości powiedzieć, że stanowi najbardziej imponujący element nowego rozwiązania Super Combi Compact. Nowatorskie urządzenie napełniające z proporcjonalnymi zaworami napełniającymi sterowanymi siłownikami elektromagnetycznymi gwarantuje rozlewanie szybsze o 30% przy zachowaniu pełnej kontroli i zapewnieniu absolutnej dokładności rozlewania cieczy do wskazanych pojemników. Ulepszona i całkowicie dynamiczna technika rozlewania daje gwarancję najwyższej precyzji kontroli nad przepływem napoju, ze względu na możliwość indywidualnego ustawienia tłoczków wewnątrz zaworów napełniających w dowolnej pozycji, co zapewnia maksymalną swobodę w zakresie doboru napojów rozlewanych przez urządzenie, a także optymalnych prędkości rozlewania oraz poziomów napełnienia. Innowacyjna higieniczna konstrukcja zaworu bez membrany zapewnia najwyższą jakość rozlewanych napojów i gwarantuje brak przenoszenia smaków. 

EvoFILL HS Still to uproszczone rozwiązanie charakteryzujące się mniejszą liczbą elementów składowych i funkcji, co przekłada się na niższe koszty konserwacji oraz znacznie mniejszą powierzchnię zajmowaną przez urządzenie rozlewające oraz zmniejszenie liczby zaworów napełniających. Co więcej, urządzenie jest wyposażone we wbudowany zbiornik na rozlewany napój, co dodatkowo przyczynia się do zminimalizowania zajmowanej przez nie powierzchni. Dodatkowo rozwiązanie może zostać również wyposażone w zintegrowany system czyszczący ICS, który umożliwia zmniejszenie zużycia wody i środków chemicznych do czyszczenia wewnętrznego i jednocześnie zmniejsza ilość przestrzeni zajmowanej przez urządzenie - zintegrowane rozwiązanie pozwala bowiem na rezygnację z zewnętrznego systemu CIP oraz dodatkowych zbiorników. 

Podsumowując wszystkie korzyści rozwiązania Super Combi Compact, oszczędność cennej przestrzeni w zakładach produkcyjnych wynosi nawet do 30% przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości produkcyjnych o 30% i maksymalnej prędkości produkcji do 54 000 butelek na godzinę, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla producentów wody butelkowanej PET. - Nowa, kompaktowa konstrukcja i innowacyjna technologia rozlewania sprawiają, że nasze rozwiązanie stanowi idealny sposób na maksymalizację możliwości produkcyjnych i zwiększenie wydajności linii przy zapewnieniu najniższego możliwego wskaźnika TCO na stopę kwadratową, co pozwala producentom na maksymalne wykorzystanie istniejącej powierzchni lub optymalizację nowych projektów - podsumowuje Stefano Baini.

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland