Szybki powrót do formy branży przemysłowej

Szybki powrót do formy branży…

Branża przemysłowa ma powody do optymizmu. Wyniki badań koniunktury PMI wskazują na duże ożywienie w sektorze. Wzrasta popyt, co przekłada się na zwiększenie produkcji i potrzebę nawiązania nowych kontaktów. Siłę branży będziemy mogli poczuć podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych Symas oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance, które odbędą się w dniach 5-6 października w EXPO Kraków razem z Międzynarodowymi Targami Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland.

Liderzy na rynku

Targi Symas/Maintenance od lat konsekwentnie budują swoją markę wśród firm z zakresu przetwarzania, przeładunku, transportu i magazynowania, sortowania, ale też filtracji, separacji, mielenia i pakowania materiałów sypkich i masowych. Co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu – m.in. metalurgicznego, chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, wydobywczego, elektromaszynowego. Organizatorzy natychmiastowo odpowiadają na potrzeby branży, przygotowując program tak, aby poruszał kluczowe kwestie dla przedsiębiorców. W tym roku na uczestników czeka aż 8 stref tematycznych: ATEX, Przemysł 4.0, Filtry, Lighting, Cementowo-Wapiennicza, BHP, Mining, Outsourcing, w których prezentowane będą najnowocześniejsze rozwiązania. 

Nowe wyzwania 

Ostatnie miesiące przyniosły szereg zmian, na rynku pojawili się nowi gracze, wiele firm planuje rozwój i intensywnie poszukuje nowych pracowników. Nadchodząca edycja zbiega się w czasie z jednym z najgorętszych okresów dla polskiego przemysłu, który bije kolejne rekordy. Wiąże się to z licznymi wyzwaniami, jak chociażby wprowadzeniem sprawdzonych rozwiązań, które zapobiegną nieplanowanym przestojom w produkcji. Aktualnie rosnący popyt stwarza duże zagrożenie dla łańcuchów dostaw. Targi Symas/Maintenance jako jedyne w Polsce mają na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii i metod służących polepszeniu efektywności produkcji zakładów przemysłowych.  

Nowość

Dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy jeszcze nigdy nie była tak ważna. W związku z tym uczestnicy targów przemysłowych organizowanych przez firmę Targi w Krakowie będą mogli odwiedzić specjalną strefę Safety Trends. Przedsiębiorcy w jednym miejscu i czasie zapoznają się ze sprawdzonymi rozwiązaniami zapewniającymi ochronę zdrowia pracowników oraz klientów. To również duża szansa dla producentów oraz dostawców m.in. artykułów bezpieczeństwa osobistego i zbiorowego, technologii oczyszczania i dezynfekcji przestrzeni, środków i materiałów do dezynfekcji, sprzętu ochronnego do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców. 

Nie tylko branża targowa, ale i wielu przedsiębiorców z zapartym tchem czeka na jesień. Potrzeba bezpośrednich spotkań, możliwość testowania różnych rozwiązań jeszcze nigdy nie była tak ważna i pożądana. Wymiana kontaktów jest podstawią biznesu i nawet teraz, gdy wokół nastało wiele zmian, jedno nadal pozostaje niezmienne – konieczność rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczenia. Zadanie to spełniają targi. 


Czytaj więcej:
Targi 1252

Reportaże

Forum