TEQ rozszerza ofertę kompleksowych rozwiązań w Europie i w USA

TEQ rozszerza ofertę kompleksowych…

TEQ to czołowy producent opakowań termoformowanych, znany wcześniej w Europie pod nazwą Plastique, a szerzej jako TEQ Thermoform Engineered Quality.

Firma - przejęta niedawno przez Sonoco - oferuje pełną gamę opakowań medycznych, produkowanych w nowoczesnych pomieszczeniach czystych metodą formowania wtryskowego, na potrzeby branży medycznej, farmaceutycznej i komercyjnej.

Wraz z dwoma zakładami produkcyjnymi TEQ na terenie Europy - w Wielkiej Brytanii i w Polsce - zakłady Sonoco Plastics w Holandii wytwarzają miliony formowanych wtryskowo części o wysokich właściwościach optycznych, wykorzystywanych w urządzeniach i oprzyrządowaniu do diagnostyki i analiz chemicznych.

W Stanach Zjednoczonych znajdują się trzy należące do TEQ zakłady produkcji opakowań termoformowanych i jeden zakład wytłaczania. Po przejęciu przez Sonoco, TEQ jest częścią prawdziwie globalnej firmy w branży opakowań, której obiekty zlokalizowane są w ponad 50 miejscach na całym świecie.

- TEQ posiada 75-letnie doświadczenie i ponad 30 linii do termoformowania, a dzięki światowej klasy zakładom produkcyjnym jest nadal na czele innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań -  powiedziała Anne-Sophie Belamine, dyrektor ds. sprzedaży TEQ w Europie.

W czasie gdy klienci odpowiadają na pilne potrzeby zdrowotne związane z pandemią COVID-19, TEQ nieprzerwanie oferuje szereg wysokiej jakości opakowań medycznych.

Uruchomione przez firmę pomieszczenia czyste klasy 7 i 8 w Nottingham, w Wielkiej Brytanii oraz w Poznaniu, w Polsce, posiadają certyfikat ISO 13485: 2016. Dzięki temu TEQ spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania producentów urządzeń medycznych i farmaceutyków w zakresie opakowań.

Gama opakowań TEQ obejmuje opakowania typu ''clamshell'', miarki dozujące, tace, pojemniki, wieczka oraz sterylne barierowe opakowania blistrowe. TEQ produkuje również termoformowane niestandardowe tace robocze, a rozwiązania z ich wykorzystaniem obejmują inhalatory proszkowe, autowstrzykiwacze, komponenty formowane wtryskowo, ampułkostrzykawki i butelki farmaceutyczne.

Pod marką Fibrepak firma produkuje również dla klientów komercyjnych nadające się do recyklingu opakowania z formowanej pulpy papierowej.

- Podstawą naszej firmy jest zespół utalentowanych specjalistów, który stawia sobie za cel przewyższanie oczekiwań klientów w każdej dziedzinie naszej działalności. - dodała Belamine. - Najnowocześniejsze technologie, wieloletnie doświadczenie i godni zaufania partnerzy firmy to wszystko, czego nam potrzeba, by z niezrównaną precyzją dostarczać klientom rozwiązania w wymaganym terminie i w granicach ich budżetu.

cleanroom-pic-for-august-2020-release-resized


brak
 

Projektowanie i produkcja opakowań trmoformowanych, równiez dla sektora medycznego i farmaceutycznego. Produkcja w warunkach clean room.Zasieg globalny - zakłady produkcyjne w Polsce, UK i USA.

Polska

Reportaże

Forum