TMA Automation zostaje członkiem Grupy Engel

TMA Automation zostaje członkiem…

Engel - austriacki producent wtryskarek nabył pakiet większościowy udziałów w firmie TMA Automation z Gdyni. Tą strategiczną inwestycją Engel wzmacnia swoją pozycję lidera w obszarze automatyzacji procesów wtryskowych.

- Engel jest silnie reprezentowany w Europie Wschodniej, a nabywając większościowy pakiet udziałów w TMA, robi kolejny krok do dalszej ekspansji w tym regionie - mówi dr Stefan Engleder, CEO Grupy Engel. - Oba przedsiębiorstwa już od wielu lat ściśle współpracują ze sobą realizując  liczne projekty dla wspólnych klientów. Na Polsce i innych sąsiednich krajach wschodnioeuropejskich koncentrujemy się szczególnie.

- Technologie TMA idealnie uzupełniają ofertę robotów i komponentów automatyzacji w ramach własnych projektów i produkcji Engel - podkreśla Walter Aumayr, wiceprezes automatyzacji i urządzeń peryferyjnych Grupy. Engel oferuje zintegrowane i całkowicie zautomatyzowane jednostki produkcyjne do zastosowań wtryskowych z jednego źródła, zwiększając w ten sposób wydajność produkcyjną i bezpieczeństwo inwestycji u swoich klientów.

Gdyńska firma TMA Automation kładzie główny nacisk na automatyzację procesów etykietowania w formie na potrzeby segmentu średnich wydajności. - Wiążąc się z TMA, pozyskaliśmy właściciela know-how, który bardzo dobrze zna specyficzne wymagania tego segmentu usług i realizuje je za pomocą dostosowanych do nich, optymalnych rozwiązań - podkreśla Engleder. Dla segmentu urządzeń wysokiej wydajności Engel dalej będzie współpracował ze swoimi wieloletnimi partnerami w dziedzinie automatyzacji procesu etykietowania w formie.

Podwaliny rozwoju już są

TMA Automation pod skrzydłami Grupy Engel pozostanie samodzielna i będzie działać na rynku niezależnie, także w przyszłości. Obaj jej założyciele Marek Łangowski i Piotr Orlikowski dalej będą zarządzać przedsiębiorstwem. Walter Aumayr jako trzeci członek zarządu wzmocni skład zespołu zarządzającego.

Dzięki strategicznemu inwestorowi, jakim jest Engel, TMA Automation może konsekwentnie realizować swoje cele rozwojowe. W Gdańsku pozyskano już grunt pod rozpoczęcie budowy nowego biura i hali produkcyjnej. - Mając do dyspozycji doskonałą infrastrukturę i liczne uczelnie techniczne w pobliżu, lokalizacja w Gdańsku oferuje idealną pozycję wyjściową i bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanych specjalistów - mówi Aumayr. - Nowa gdańska lokalizacja pozwoli powiększyć również liczbę pracowników TMA.

engel-tma
Od lewej: Piotr Orlikowski i Marek Łangowski, założyciele i członkowie zarządu TMA Automation, Stefan Engleder, CEO Grupy Engel i Walter Aumayr, który jako wiceprezes automatyzacji i urządzeń peryferyjnych Grupy Engel uzupełnia zespół zarządu TMA Automation. (Zdjęcie: TMA Automation)

Reportaże

Forum