Targi EUROTOOL - forum nowoczesnego przemysłu

Targi EUROTOOL - forum nowoczesnego…
W dniach 18-20 października Kraków po raz kolejny stanie się przemysłową strefą biznesu. Ponad 450 firm z Polski i zagranicy, długa lista branżowych nowości, ogromne zainteresowanie tysięcy profesjonalistów - tak w wielkim skrócie zapowiadają się 21. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL.

Perfekcyjnie działający mechanizm

Największą siłą targów EUROTOOL, oprócz bardzo dużej liczby wystawców i zwiedzających, jest bogaty program. Równolegle z targami EUROTOOL organizowane są Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO. Tegoroczna edycja powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających inżynierów - ważną częścią wystawy będą Salon Automatyki i Robotyki oraz Salon Technologii CAx. Dla przedsiębiorców nastawionych głównie na poszukiwanie podwykonawców i firm chcących zyskać nowe zlecenia, organizatorzy przygotowali Salon Kooperacji Przemysłowej - pierwszą i największą w Polsce platformę komunikacji, dzięki której zdobycie lukratywnych kontraktów jest bardzo proste.

Co w branży piszczy

Tym, co rokrocznie przyciąga tłumy zwiedzających na targi EUROTOOL - oprócz bogatego programu towarzyszącego - jest prezentacja branżowych nowości. Nie sposób wymienić wszystkich innowacyjnych maszyn i urządzeń pokazywanych podczas 21. edycji, warto natomiast wspomnieć o drukarce OPM250L, która wykorzystuje laser do spiekania proszku metalowego i centrum frezarskie do obróbki H-Speed. Zastosowanie obu technik obróbki na tej samej maszynie daje nieograniczone możliwości precyzyjnego wykonywania złożonych form. Nie zawiodą się również inżynierowie, wykorzystujący na co dzień nowoczesne oprogramowanie. To dziedzina dynamicznie się rozwijająca, wymagająca stałych aktualizacji. Podczas tegorocznej edycji producenci aplikacji CAD/CAM zaprezentują wiele nowych produktów w tym zakresie.

Efekt synergii

Październikowe targi EUROTOOL są nie tylko miejscem nawiązywania relacji biznesowych, ale również przestrzenią do dzielenia się wiedzą i prezentacji innowacyjnych rozwiązań. W programie tegorocznej edycji znalazły się seminaria i wykłady, m.in. w zakresie nowoczesnych metod i urządzeń do kształtowania wyrobów na potrzeby przemysłu - "Zaawansowane Technologie Wytwarzania". Bardzo ciekawie zapowiada się również cykl referatów pt. "Innowacyjne aspekty obróbki cieplnej materiałów narzędziowych" przygotowany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Organizatorzy targów EUROTOOL zadbali także o firmy, zajmujące się produkcją, przetwórstwem oraz dystrybucją stali. Z myślą o nich odbędzie się przygotowane przez Polską Unię Dystrybutorów Stali "Forum Techniczne Branży Stalowej - Rynek Centrów Serwisowych i Wyrobów Płaskich". Uczestnicy, zainteresowani m.in. wymaganiami techniczno-prawnymi w zakresie bezpieczeństwa systemów zrobotyzowanych nie powinni przegapić seminarium pt. "W celi, czyli o zasadach bezpieczeństwa przy budowie, instalacji i eksploatacji stanowisk zrobotyzowanych", przygotowane przez firmę TECH-SYSTEM GROUP Sp. z o.o. Sp. k. Wydarzeniem, które idealnie dopełni warstwę merytoryczną będzie Speakers Corner - panel dyskusyjny, poświęcony zagadnieniom nowoczesnego rozwoju przedsiębiorstw.

EUROTOOL


Kraków - miasto biznesu

Dla przedstawicieli branży obróbki targi EUROTOOL od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Między innymi ze względu na bogatą, ponad 20-letnią tradycję, firmy z tego sektora gospodarki spotykają się właśnie w EXPO Kraków. W połączeniu z szeroką ofertą wydarzeń towarzyszących, wykładami i seminariami, prezentacjami nowoczesnych rozwiązań z roku na rok ilość wystawców i zwiedzających wzrasta. Ubiegłoroczne, jubileuszowe targi EUROTOOL odbiły się szerokim echem w branży. Ponad 500 wystawców z całego świata, 10 tys. zwiedzających, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii - po raz kolejny puls branży mocno bił w Krakowie.

Złoto dla najlepszych

Od 16 lat targom EUROTOOL towarzyszy prestiżowy Konkurs Złote Smoki, który pozwala wyłonić najlepsze, innowacyjne produkty targowe. W ubiegłym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba wystawców. Wśród laureatów 11 nagród przyznanych w 4 kategoriach znalazła się między innymi firma ABPLANALP Sp. z o.o. za centrum tokarskie ST-40L produkcji HAAS Corporation Inc. Rozstrzygnięcie konkursu tegorocznej edycji nastąpi podczas drugiego dnia targów.

Precyzja druku, idealne proporcje

Po 5 latach podróży wysłana na orbitę Jowisza sonda Juno w lipcu br. dotarła do celu. Ma zebrać wiele cennych informacji na temat jednej z największych planet. W orbicie Jowisza będą się mogli znaleźć także wszyscy odwiedzający tegoroczną, 21. już edycję targów EUROTOOL. Jupiter, czyli po angielsku Jowisz, jedna z najnowocześniejszych drukarek, która będzie prezentowana podczas targów EUROTOOL dysponuje największym polem roboczym w swojej klasie i jest niezwykle dokładna. Wielkie gabaryty pozwalają na precyzyjny wydruk wielu skomplikowanych projektów, od implantów zębów po komponenty samochodowe. Branża druku 3D ma w tym roku silną reprezentację na targach. To odpowiedź na coraz większą popularność druku trójwymiarowego (w odległych Chinach są już przecież drukowane domy!).

- Na targach EUROTOOL pokażemy drukarki klasy "Signal" oraz zaprezentujemy wszechstronne możliwości Jupitera. Wydrukujemy wiele zaskakujących obiektów - zapewnia Błażej Mesjasz z firmy Prima-Tech S.C.

Podczas tegorocznej edycji - oprócz drukarek 3D - zostanie zaprezentowanych wiele innowacyjnych technologicznie maszyn i urządzeń. Wśród nich znajdzie się m.in. specjalne urządzenie do robienia drinków - DRINKBOT.

- To w pełni zautomatyzowany pomocnik barmana - mówi Mesjasz. - Jak działa? Mechanizm jest bardzo prosty: najpierw DRINKBOT-a trzeba zaprogramować - podać dokładny przepis na wykonanie danego napoju: proporcje, kolejność mieszania itp. Następnie zaaplikować niezbędne składniki. Ostatni etap jest najprzyjemniejszy: wystarczy wybrać ulubiony napój, a DRINKBOT przygotuje dla nas perfekcyjnego w proporcjach drinka. Jesteśmy przekonani, że DRINKBOT urozmaici każdą imprezę, bankiet czy event.

EUROTOOL


21. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL są jedną z ostatnich w sezonie imprez branżowych. Dla wystawców to doskonała okazja na podsumowujące porównania oraz finalizację zamówień. Zwiedzającym z kolei targi dają szansę na przekonanie się na własne oczy, jak skomplikowana i zaawansowana jest produkcja otaczających nas każdego dnia przedmiotów.

Czytaj więcej: Maszyny 500Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08