Targi ExpoOpakowania 2018 - opakowania dla przemysłu

Drugiego dnia targów odbyła się konferencja pt.: "Transformacja przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym (GOZ). Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?" Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań podjęła się tego wyzwania, by wprowadzić uczestników tego wydarzenia w nowe realia.

Medale i nagrodzeni

Podczas tegorocznych Targów zorganizowany został konkurs o MEDAL Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę  FitThings za Slimbox - Perfectly Fitted Packaging. To prosty sposób na produkcję opakowań idealnie dopasowanych do wymiaru, przez co optymalizujemy stany magazynowe, eliminujemy odpad i dbamy o środowisko.

Wysoka jakość produktów zgłoszonych do konkursu spowodowała, iż Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienia: firmie Scorpio Sp. z o.o. za drukarkę Astrojet S1 - rozwiązanie do zadruku małoformatowych opakowań tekturowych i grubych kopert, w tym bąbelkowych, którego szeroki zakres regulacji pozwala na pracę z podłożami o grubościach od 0,1 mm do 1 cm. Wyróżnienie przyznano także firmie Profix za Can-Cap, zatyczkę na puszkę do napojów z etykietą IML 3D wykonaną z opatentowanej technologii, stanowiącą ciekawy i trwały nośnik reklamowy dopuszczony również do kontaktu z żywnością. Etykieta może być stosowana na kubkach, zatyczkach i innych obiektach. Zatyczka umożliwia zamknięcie otwartej puszki na napoje chroniąc je przed zanieczyszczeniami, odgazowaniem i rozlaniem.

Za efektywną prezentację firmy na Targach ExpoOpakowania przyznano wyróżnienia dla:Hurmak Polska, Jaremar oraz Waps-Kart.

Nagrodzeni na ExpoOpakowania

O dobrej jakości targów świadczy liczne grono silnych Partnerów, instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierali ich rozwój oraz dbali o aspekt merytoryczny tegorocznej edycji wydarzenia. Kampanię reklamową Targów organizatorzy prowadzili w mediach branżowych - czasopismach, portalach, biuletynach oraz w mediach społecznościowych.

Kolejna edycja targów ExpoOpakowania odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku.

Źródło: Expo Silesia