Targi FachPack 2018: Atrakcyjny program ramowy

Targi FachPack 2018: Atrakcyjny… FachPack, Specjalistyczne Targi Opakowań, Procesów i Techniki to w Europie więcej niż tylko zwykłe targi. Znacznie więcej, na co wskazuje choćby spojrzenie na program tej imprezy. Oprócz 1500 stoisk wystawców, na ponad 40 000 zwiedzających specjalistów czeka atrakcyjny program z licznymi referatami specjalistycznymi oraz pokazami specjalnymi na temat trendów aktualnie dyskutowanych w branży, takich jak: cyfryzacja, trwałość czy też wzornictwo.

W nowej hali 8 skupiono się na opakowaniach premium, nadrukach na opakowaniach i uszlachetnianiu opakowań. Odpowiednio do motta "Z jednego zrób dwa", ulubione przez zwiedzających Forum PackBox (hala 7) otrzyma towarzystwo w postaci nowego Forum TechBox w hali 3. Dzięki temu ilość specjalistycznych referatów bez mała podwoi się. Nowy jest także pawilon europejskich zrzeszeń branżowych w hali 6, które zapraszają do wymiany uwag i współpracy.

Hala 8 powita zwiedzających modnym i szlachetnym czarno-białym wystrojem: czarne ściany i wykładziny kontrastować będą z białymi stoiskami. Swoje wyroby i rozwiązania zaprezentuje tutaj ponad 70 firm. W centrum hali umieszczono wystawę specjalną bayern design, na której prezentowane będzie 30 innowacyjnych eksponatów, m.in. drewniane pojemniki kosmetyczne z fińskiego świerka, oliwę z oliwek w opakowaniu z cukru czy też torbę na farby w kształcie plecaka z zintegrowanym wałkiem malarskim.

Nowości Forum TechBox

Inteligentne przenośniki opakowań, bezpieczeństwo danych na liniach produkcyjnych opakowań czy rewolucja cyfrowa - to tylko kilka przykładów tematów z programu nowego Forum TechBox, które przez wszystkie trzy dni targów odbywa się w hali 3. Renomowani partnerzy z branży w specjalistycznych referatach przekażą wiedzę z zakresu techniki pakowania i znakowania oraz logistyki zapraszają do fachowej wymiany zdań.

- Zgodnie z podziałem hal na dwa oddzielne sektory: "Opakowania" oraz "Technologia" oferujemy także dwa tematycznie dopasowane fora - wyjaśnia Cornelia Fehlner, kierownik targów FachPack. - Poza tym nadal istnieje Forum PackBox - w tym roku w hali 7 - którego tematy obejmują takie zagadnienia jak sposoby pakowania, nadruki, uszlachetnianie opakowań i ich wzornictwo - dodaje Fehlner.

Europejskie zrzeszenia opakowań w hali 6

Nowością Targów FachPack 2018 jest pawilon zrzeszeń branżowych w hali numer 6. Ponad 10 stowarzyszeń branżowych z różnych krajów Europy (m. in. z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Holandii, Austrii) zaprezentuje się na zaprojektowanej w otwartej formie i zachęcającej do zwiedzania powierzchni wystawienniczej. W tym gronie nasz kraj reprezentować będzie Polska Izba Opakowań - organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań.

W hali nr 6 obecny będzie również Deutsche Verpackungsinstitut z Berlina (dvi – Niemiecki Instytut Opakowań). To właśnie na stoisku tego instytutu można będzie zobaczyć wyroby uhonorowane nagrodą dvi. Niemiecka Nagroda Opakowań nadawana jest wyróżniającym się i innowacyjnym rozwiązaniom w całym łańcuchu przyrostu wartości dodanej opakowań w dziesięciu różnych kategoriach.

Współzawodnictwo o tę nagrodę uznawane jest za najbardziej renomowany europejski konkurs w branży opakowań a jej nadanie przez dvi odbędzie się w pierwszym dniu Targów FachPack.

Program ramowy Targów FachPack 2018:
  • Forum „Tektura falista“ (26.9.2018, NCC Ost, sala St. Petersburg)
  • Zagadnienia rynku "Trwałość a tworzywa sztuczne - to nie sprzeczność" (hala 7)
  • Park tematyczny "Opakowanie w technice medycznej i w farmacji" (hala 3A)
  • Świat tektury pełnej (hala 9)
  • Pawilon "Etykiety i więcej" (hala 9)
  • Wspólne stoisko młodych innowacyjnych przedsiębiorstw (hala 3A)
  • Robotik-Pack-Line (hala 3)
Specjalistyczne Targi Opakowań, Procesów i Technologii odbywać się będą w terminie od 25 do 27 września 2018 r. w Norymberdze.

Jacek Leszczyński
Źródło: NürnbergMesse GmbH

Czytaj więcej:
Targi 1283