Targi K 2013 bez tajemnic

Targi K 2013 bez tajemnic Podczas organizowanych co 3 lata najważniejszych międzynarodowych targów branży tworzyw sztucznych i gumy w Duesseldorfie wystawiać się będą zarówno wszystkie najważniejsze globalne koncerny, jak i mniejsze firmy pragnące zaprezentować swoją ofertę. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 czerwca w Warszawie, przedstawiciele organizatorów targów K 2013 - Eva Rugenstein i Ruediger Baunemann - z satysfakcją podkreślali niesłabnące zainteresowanie wydarzeniem. W dniach od 16 do 23 października ponad 3 tysiące wystawców z 63 krajów świata szczelnie wypełni całą powierzchnię targową w 19 halach kompleksu Messe Duesseldorf.

Zdecydowanie najliczniejsza będzie na targach reprezentacja firm niemieckich, których ekspozycje zajmą 65 tys. m kw., podczas gdy firmy z pozostałych krajów będą dzielić tereny o powierzchni 105 tys. m kw. W porównaniu do poprzedniej edycji targów zauważyć można zauważyć wzrost powierzchni zajmowanej przez wystawców z USA (o 20 proc.) oraz Azji (o 29 proc.). W tym roku stoiska firm azjatyckich - głównie chińskich, tajwańskich, indyjskich, japońskich i koreańskich - zajmą powierzchnię 25 tys. m kw., czyli aż o 7 tys. m kw. więcej niż przed trzema laty. Najbardziej wzrośnie powierzchnia wystawiennicza firm z Turcji - aż o 40 procent.

Polska będzie w tym roku reprezentowana przez 19 firm, których stoiska zajmą 616 m kw. W 2010 roku nasz kraj reprezentowało 16 firm, zajmując 465 m kw., a zatem powierzchnia wystawiennicza polskich firm będzie w tym roku większa o ponad 30 proc. w porównaniu z poprzednią edycją.

W Duesseldorfie zaprezentowana zostanie pełna oferta skierowana dla branży - od surowców, przez maszyny i peryferia po wyroby przetwórców. Niezbywalną częścią targów jest segment kauczuku, który - choć mniejszy w porównaniu z tworzywami sztucznymi - posiadać będzie silną reprezentację targową zlokalizowaną w hali 6 przy tzw. Ulicy gumy.

Tradycyjnie targi K to najważniejsza światowa platforma służąca prezentacji innowacji w branży. Wystawcy z całego świata intensywnie przygotowują się do tej imprezy, która tradycyjnie jest miejscem premier innowacyjnych produktów i koncepcji. W tym roku w sektorze surowców i tworzyw można spodziewać się szczególnie ciekawych rozwiązań między innymi w zakresie superlekkich pianek, nanocząstek, tworzyw o podwyższonej stabilności kształtu, tworzyw o podwyższonej przejrzystości czy elastomerów do zastosowań motoryzacyjnych.

Czytaj więcej:
Targi 1280