Targi Kompozyt-Expo odpowiadają na potrzeby branży

W tym roku swoją ofertę na Kompozyt Expo zaprezentowało blisko 120 wystawców oferujących innowacyjne technologie oraz nowości produktowe mające bardzo szerokie zastosowanie m.in. w lotnictwie, motoryzacji, kolejnictwie, budownictwie, czy sporcie. Targi były fantastyczną okazją nie tylko do rozmów, ale i przetestowania na miejscu danego rozwiązania. - Produkty, które my prezentujemy, preferujemy pokazać na żywo. Żadne zdjęcie, żadne video nie odda tych realiów. Każdy, kto jest zainteresowany procesem szlifowania bądź cięcia, może zobaczyć to na żywo na targach. Mamy fajne systemy odciągu pyłów, które są bardzo efektywne, co właśnie można pokazać podczas takiego spotkania klientom, którzy byliby potencjalnie zainteresowani. Trudno jest to zrobić przez video. Właściwie można nagrać filmik, ale film to jest zawsze film, a jak człowiek zobaczy na żywo, to jest na żywo. Mamy sporo zapytań, sporo kontaktów. Dużo jest firm, które już znamy i które używają naszych produktów, ale jest też kilka nowych, z którymi będziemy się później bezpośrednio kontaktować - twierdzi Miłosz Terczyński z firmy Dynabrade Polska.

Pasja nie zna wieku

Targi Kompozyt Expo chętnie odwiedzają zarówno przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynierowie z długoletnim stażem, jak również studenci kierunków technicznych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze zawodowe kroki. Program targów konstruowany jest tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i aby mógł wymienić się wiedzą, doświadczeniem, jak i nowymi świeżymi pomysłami. To doskonałe miejsce na budowanie międzypokoleniowych relacji, które skutkować mogą nowymi, innowacyjnymi projektami.

506a9150

Podczas 11. edycji goście wydarzenia mogli zapoznać się m.in. z możliwościami łazika marsjańskiego skonstruowanego przez zespół AGH Space Systems, który znalazł się w 10-tce najlepszych zespołów na międzynarodowych zawodach robotyczno-kosmicznych European Rover Challenge. Na targach studenci zaprezentowali również rakietę 3-TTK, swoją najnowszą konstrukcję oraz inne rakiety posiadane przez koło. Wspaniale prezentował się również bolid RTD1.0, który jest pierwszym w Polsce bolidem autonomicznym, a także pierwszym polskim bolidem, który przeszedł kontrolę techniczną sprawdzającą zgodność konstrukcji z regulaminem na międzynarodowych zawodach serii Formuła Student. Wiele osób zatrzymywało się przy łodzi solarnej - Celka oraz autonomicznej łodzi Robur prezentowanej przez AGH Solar Boat Team. Goście zachwyceni byli ponadto jednym z pierwszych w Polsce motocykli elektrycznych enduro o mocy nominalnej 8kW prezentowanym przez E-Moto AGH. Jak twierdzi Łukasz Ciaputa - Projekt E-Moto AGH - Student Wydziału Mechanicznego AGH - udział w targach daje nam możliwość pokazania naszych konstrukcji, zaprezentowania światu i ludziom tego, co konstruujemy, tego co robimy w wolnym czasie. Mamy też możliwość znalezienia współprac poprzez kontakt z innymi firmami, czy też skonsultowania naszych konstrukcji, naszych rozwiązań z osobami w branży, które bardzo często udzielają nam rad, jak wykonywać lepiej te elementy.

Przyszłość - to z całą pewnością słowo klucz tegorocznej edycji Targów Kompozyt Expo. Jaka ona będzie? Wiele zależy od efektów rozmów podjętych podczas targów. Jedno jest jednak pewne, istnieje ogromna potrzeba działania. Potrzebę tę podzielają organizatorzy targów, którzy już przystąpili do pracy nad kolejną edycją. Szczegóły już niebawem www.kompozyt-expo.pl Organizatorem Targów Kompozyt Expo są Targi w Krakowie. Targi odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych oraz w partnerstwie z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych.

Czytaj więcej:
Relacja 185
Targi 1274