Targi MSV 2021 pod znakiem restartu

Targi MSV 2021 pod znakiem…

Tegoroczne 62. Międzynarodowe Targi Maszynowe odbędą się w dniach od 8 do 12 listopada w Brnieńskim Centrum Wystawienniczym. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych technologii przemysłowych. Temat przewodni to cyfryzacja przemysłu, która zostanie wyekspo-nowana na specjalnej wystawie Digitální továrna 2.0/Fabryka Cyfrowa 2.0. Tak Targi MSV reagują na znaczące pojawienie się technologii cyfrowych w praktyce przemysłowej. Impreza będzie też ważnym sygnałem do restartu gospodarki.

Transformacja technologiczna czeskiej gospodarki

Przykładem ilustrującym cyfrową transformację przemysłu będzie wystawa Digitální továrna 2.0/Fabryka Cyfrowa 2.0 w Pawilonie F. Celem projektu jest wkazanie drogi Republice Czeskiej, aby stała się „laboratorium Europy”, gdzie się wdraża, pilotuje i z powodzeniem rozwija nowe technologie i związane z nimi procedury pozwalające osiągnąć wyższą wydajność. Złotym partnerem projektu została firma Siemens.

Pozostali partnerzy to Cerebrica i Grant Thornton. Główną częścią projektu Fabryka Cyfrowa 2.0 będzie tematycznie ustrukturyzowana ekspozycja, w ramach której firmy zaprezentują konkretne rozwiązania i studia przypadku.

Nie zabraknie również sceny cyfrowej, a to, co się będzie na niej działo, będzie również transmitowane w Internecie. W środę 10 listopada, odbędzie się konferencja "Republika Czeska - przemysłowa potęga 2028?", której tematem będzie transformacja cyfrowa w postcovidowej dobie. Skupi się na zdefiniowaniu strategicznych planów rozwoju Republiki Czeskiej, a także na studiach przypadków dotyczących skutecznych rozwiązań i procedur.

Czeskie stoisko narodowe The Country For The Future

W ramach MSV zostanie otwarte czeskie stoisko narodowe pod marką Czech Republic: The Country For The Future. W jednym miejscu wspólnie wystąpią następujące resorty czeskiego rządu: Ministerstwo Przemysłu i Handlu, MSZ, Ministerstwo Obrony, Ministerstwo Transportu oraz CzechInvest i CzechTrade, Towarzystwo Gwarancji i Ubezpieczeń Eksportowych, Czeski Bank Eksportowy, Narodowy Bank Rozwoju, Agencja Technologii Republiki Czeskiej, Czeska Agencja Rozwoju, Urząd Własności Przemysłowej, Agencja Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Instytut Badań Inżynieryjnych.

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV wyróżniają się również dużym udziałem zagranicznych firm i ekspertów. Na kolektywnych stoiskach zaprezentują się Francja, Japonia, Polska, Austria, Słowacja, Tajwan i po raz pierwszy Indonezja. Pod szyldem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wystąpi wspólnie 8 firm z regionu.

Program towarzyszący

Nieodłączną częścią Targów MSV będzie program towarzyszący imprezie składający się z konferencji i interesujących wykładów. Odbędzie się tradycyjne Zgromadzenie
Związku Przemysłu i Transportu Republiki Czeskiej. Trendom, doświadczeniom i możliwościom biznesowym w druku 3D poświęcone będzie Forum Produkcji Addytywnej we wtorek, 9 listopada.

Siódma z kolei edycja konferencji skoncentruje się na korzyściach płynących z druku 3D, które stały się w pełni widoczne podczas kryzysu związanego z COVID-19. Osoby poszukujące nowych kontaktów mogą ponownie wziąć udział w międzynarodowym projekcie Kontakt-Kontrakt. To sprawdzona platforma współpracy, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada 2021. Wydarzenie to łączy w sobie korzyści płynące z udziału w targach oraz coraz bardziej popularnego matchmakingu, czyli spotkań bilateralnych z precyzyjnym harmonogramem czasowym. Uczestnicy targów do swoich spotkań mogą skorzystać ze stoiska w Pawilonie A2.

Ciekawych spostrzeżeń może również dostarczyć konferencja "Oszczędności w Przemyśle 2021“, która odbędzie się 10 listopada. Skoncentruje się ona na aktualnych tematach, takich jak zmniejszenie energochłonności produkcji, właściwe wykorzystanie ścieków, eliminacja odpadów w sprężonym powietrzu, ekologiczne i wydajne smarowanie maszyn czy zarządzanie zużyciem przez nowoczesne systemy informatyczne. Nowości z branży tworzyw sztucznych przedstawione zostaną 11 listopada na konferencji „Nowoczesne Technologie w Przemyśle Tworzyw Sztucznych“.

MSV wraz z Targami Transport a Logistika oraz Envitech

Transport a Logistika zaoferuje szereg rozwiązań transportowych i logistycznych opartych na technologiach przemysłowych. Częścią programu towarzyszącego będzie projekt Markem-Imaje Packaging Live - pokaz  połączony z grupowym zwiedzaniem z przewodnikiem funkcjonującej w Pawilonie A2 linii do pakowania.

Głównym tematem targów Envitech będzie ekonomia obiegu zamknię-tego, czyli system ponownego wykorzystania materiałów. Zagadnienie to jest jednym z priorytetów zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej i polega przede wszystkim na odpowiedzialnym zarządzaniu zasobami i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Godziny otwarcia i bilety

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV odbędą się w dniach od 8 do 12 listopada 2021 r. Bilet wstępu najkorzystniej można zakupić przez Internet. Kosztuje wtedy 250 koron czeskich (ok. 45 zł). W kasach dorośli zapłacą 300 koron czeskich (ok. 54 zł). Bramy Targów Brneńskich otwierane będą o godz. 9.00. Od poniedziałku do czwartku impreza będzie czynna do godz. 17.00, w piątek do godz. 16.00.


Czytaj więcej:
Targi 1284

Reportaże

Forum