Targi Plastpol w Kielcach

Targi Plastpol w Kielcach
Bieżący tydzień zdominują w branży tworzyw sztucznych targi Plastpol w Kielcach. Po raz szesnasty w halach Targów Kielce spotkają się liderzy krajowego i międzynarodowego segmentu tworzywowego. Impreza potrwa od wtorku do piątku.

W Kielcach zjawi się ponad 700 firm z 32 krajów. Tym samym na stoiskach prezentowane będą maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów, a także asortyment prezentowany w kwietniu na targach Chinaplas w Szanghaju.

Wśród nowości będą zarówno duże maszyny, innowacyjne technologie, ale i gotowe produkty. Firma Amargo przedstawi ofertę ekologicznego całorocznego i syntetycznego lodowiska, które nie wymaga skomplikowanych czynności montażowych, kilometrów rurek, specjalnych maszyn do utrzymania i przede wszystkim prądu do podtrzymania temperatury. System Amargo umożliwia zarówno stałą -stacjonarną instalację na wiele lat w jednym miejscu, jak i wielokrotne używanie jako mobilnego lodowiska objazdowego przy okazji różnego rodzaju wydarzeń – do instalacji na zewnątrz (panele lodowisk posiadają w standardzie stabilizację na warunki zewnętrzne – promieniowanie UV) lub wewnątrz pomieszczeń.

Ponadto nowości zaprezentują m.in. również firmy Wetsim – stół do pakowania butelek, Scorpio (najszybsza tamponiarka na świecie), Coleman International (drukarka atramentowa małych znaków, system drukująco-etykietujący) oraz TransWest (termoregulatory, uniwersalny wskaźnik do wytłaczania, regulator mocy do promienników podczerwieni).

Ciekawym punktem wystawy powinno być spotkanie zatytułowane „Przemysł tworzyw sztucznych w Polsce i Europie: fakty, wyzwania, zagrożenia". Poprowadzą je przedstawiciele PlasticsEurope Polska. Taki punkt w programie targów do konieczne potwierdzenie, że wystawa branżowa nie może być tylko forum, na którym ogląda się produkty wystawców, ale też winna być areną promocji całego sektora. Konferencja przeznaczona będzie zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Przedstawione na niej zostaną najnowsze dane rynkowe na temat branży, omówione zagadnienia związane z wyzwaniami (innowacje, konkurencyjność, surowce) oraz jej zagrożeniami (legislacja, wizerunek tworzyw jako materiału widziany poprzez nieefektywny odzysk odpadów czy zaśmiecenie środowiska morskiego).

Czytaj więcej: Targi 1017

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska