Targi Poznańskie zrobią wystawę tworzyw sztucznych

Targi Poznańskie zrobią wystawę… Poznań organizuje swoje targi dla branży tworzyw sztucznych. Tym samym kieleckiemu Plastpolowi rośnie konkurencja.

Do tej pory Międzynarodowe Targi Poznańskie nie miały w swojej ofercie wystawy przeznaczonej dla branży tworzyw sztucznych. Teraz jednak dostrzegły duży potencjał rynku i rosnące znaczenie sektora tworzywowego. Postanowiły więc rozszerzyć swoją ofertę wystawienniczą. Premierową edycję Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA zaplanowano na 3-6 lutego 2009 r.

- Przygotowujemy te targi z kilku powodów. Przede wszystkim dotarło do nas wiele informacji, że w tej części Polski potrzebne są targi dla branży tworzyw sztucznych. Ich organizacja jest wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych - mówi Miłosz Matelski z MTP, odpowiedzialny za organizację targów EPLA.

Nie ukrywa, że do MTP docierają liczne głosy, iż Plastpol nie jest w stanie zapewnić zwiedzającym tak wysokiej jakości o jaką im chodzi. - My mamy nowoczesny kompleks, który jest w pełni przygotowany na spełnienie wszystkich potrzeb, więc podejmujemy się tego wyzwania. Ekspozycja targów zlokalizowana będzie bowiem w nowym, klimatyzowanym kompleksie pawilonów połączonych przeszklonym łącznikiem i wyposażonych w kanały medialne i łącza internetowe. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z infrastruktury nowoczesnego centrum kongresowego. Oczekiwania by w Poznaniu odbywały się targi tworzyw sztucznych od dawna były wysokie, więc czas najwyższy je przygotować - dodaje Matelski.

Metr kwadratowy powierzchni w Poznaniu kosztować będzie 190 zł. W Kielcach na Plastpolu było to 400 zł. - Cena jest więc jednym z elementów, którymi MTP chce przyciągnąć wystawców.

- Oczywiście w tej chwili Plastpol to znacznie większe targi, ale oddźwięki idące z branży i dotyczące naszych planów są optymistyczne. Pojawią się u nas liderzy rynkowi, a wiadomo, że zawsze obecność największych firm dobrze robi targom i przyciąga firmy satelickie. Wystawa będzie miała charakter międzynarodowy, mamy dobre warunki do promocji targów zagranicą, więc gości z Europy nie powinno brakować - przyznaje dyrektor targów EPLA.

Tym samym poznańskie targi będą trzecimi skierowanymi w Polsce dla branży tworzyw sztucznych. Oprócz nich i Plastpolu swoją imprezę przygotowuje także spółka Kolporter Expo. Jej RubPlast Expo odbędzie się w Sosnowcu w dniach 24-26 października.

Czytaj więcej:
Targi 1169

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska