Targi Poznańskie zrobią wystawę tworzyw sztucznych

Poznań organizuje swoje targi dla branży tworzyw sztucznych. Tym samym kieleckiemu Plastpolowi rośnie konkurencja.

Do tej pory Międzynarodowe Targi Poznańskie nie miały w swojej ofercie wystawy przeznaczonej dla branży tworzyw sztucznych. Teraz jednak dostrzegły duży potencjał rynku i rosnące znaczenie sektora tworzywowego. Postanowiły więc rozszerzyć swoją ofertę wystawienniczą. Premierową edycję Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA zaplanowano na 3-6 lutego 2009 r.

- Przygotowujemy te targi z kilku powodów. Przede wszystkim dotarło do nas wiele informacji, że w tej części Polski potrzebne są targi dla branży tworzyw sztucznych. Ich organizacja jest wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych - mówi Miłosz Matelski z MTP, odpowiedzialny za organizację targów EPLA.

Nie ukrywa, że do MTP docierają liczne głosy, iż Plastpol nie jest w stanie zapewnić zwiedzającym tak wysokiej jakości o jaką im chodzi. - My mamy nowoczesny kompleks, który jest w pełni przygotowany na spełnienie wszystkich potrzeb, więc podejmujemy się tego wyzwania. Ekspozycja targów zlokalizowana będzie bowiem w nowym, klimatyzowanym kompleksie pawilonów połączonych przeszklonym łącznikiem i wyposażonych w kanały medialne i łącza internetowe. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z infrastruktury nowoczesnego centrum kongresowego. Oczekiwania by w Poznaniu odbywały się targi tworzyw sztucznych od dawna były wysokie, więc czas najwyższy je przygotować - dodaje Matelski.

Metr kwadratowy powierzchni w Poznaniu kosztować będzie 190 zł. W Kielcach na Plastpolu było to 400 zł. - Cena jest więc jednym z elementów, którymi MTP chce przyciągnąć wystawców.

- Oczywiście w tej chwili Plastpol to znacznie większe targi, ale oddźwięki idące z branży i dotyczące naszych planów są optymistyczne. Pojawią się u nas liderzy rynkowi, a wiadomo, że zawsze obecność największych firm dobrze robi targom i przyciąga firmy satelickie. Wystawa będzie miała charakter międzynarodowy, mamy dobre warunki do promocji targów zagranicą, więc gości z Europy nie powinno brakować - przyznaje dyrektor targów EPLA.

Tym samym poznańskie targi będą trzecimi skierowanymi w Polsce dla branży tworzyw sztucznych. Oprócz nich i Plastpolu swoją imprezę przygotowuje także spółka Kolporter Expo. Jej RubPlast Expo odbędzie się w Sosnowcu w dniach 24-26 października.

Czytaj więcej: Targi 791