Targi Taropak 2012 w Poznaniu

Targi Taropak 2012 w Poznaniu Dzisiaj, czyli 8 października, rozpoczęły się w Poznaniu targi Taropak 2012. Wystawa potrwa cztery dni.

Organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Taropak to największa w naszej części Europy impreza targowa dla branży opakowaniowej. Odbywa się co dwa lata.

Do czwartku na powierzchni ponad 30 tys. mkw. przestrzeń swoje produkty i usługi przedstawi blisko 600 wystawców, którzy przyjadą z ponad 20 krajów. Taropak jest skierowany do przedstawicieli wielu gałęzi przemysłu, m.in. profesjonalistów z przemysłów spożywczego, chemicznego, poligraficznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, reklamowego, czy opakowaniowego. Jak przewidują organizatorzy, targi odwiedzi ponad 45 tys. osób.

- Będzie można zobaczyć opakowania wykorzystywane niemal we wszystkich dziedzinach gospodarki. Zanim jednak powstanie gotowe opakowanie, to pokonuje ono długą drogę: od fazy projektowania, poprzez jego produkcję, aż do momentu dostawy do klienta. Ten kompletny i barwny cykl życia opakowania stanowić będzie tło Taropaku - tłumaczy Jacek Obarski z MTP. - Prócz gotowych produktów, wystawcy zaprezentują szeroką gamę maszyn do wytwarzania opakowań i automatów pakujących. Na targach będzie sporo zagadnień z dziedziny logistyki, a konkretnie prezentacji sprzętu i urządzeń transportu wewnętrznego, urządzeń gospodarki magazynowej, specjalistycznego sprzętu do przetwarzania informacji logistycznej. W Poznaniu pokażą się firmy oferujące różnego rodzaju usługi, a w tym poligraficzne i telekomunikacyjne.

Przyjazd na targi Taropak jak zawsze wiąże się nie tylko z możliwością zapoznania się z ofertą kilkuset producentów i dostawców, ale także z możliwością uczestnictwa w ciekawym programie wydarzeń towarzyszących. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje organizowany po raz pierwszy przez Polską Izbę Opakowań Kongres Przemysłu Opakowań. Zaplanowano go na wtorek.

W programie m.in. dyskusja o problemach i uwarunkowaniach rozwoju opakowań. Ważną częścią Kongresu będzie przedstawienie przemysłu i rynku opakowań do żywności, leków i kosmetyków. Specjalny blok poświęcono innowacjom w opakowalnictwie, m.in. nowym materiałom. Specjaliści zastanawiać się będą również nad zagadnieniami dotyczącymi wzajemnych relacji na linii opakowania i żywność. Nie zabraknie ponadto także takich zagadnień jak poligrafia opakowaniowa i gospodarka opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi. Kongres rozpocznie się o godz. 10:15.

Czytaj więcej:
Targi 1117

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska

Reportaże

Forum