Targi tworzyw sztucznych i gumy RubPlast EXPO za nami

Targi tworzyw sztucznych i…
Spotkania B2B, współpraca z samorządem, szerszy zakres branżowy – to główne założenia 5-tej edycji Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO w Sosnowcu, które odbyły się w listopadzie.

Podczas wydarzenia można było zobaczyć ofertę skierowaną dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, w tym nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania, jak również tak istotne dla tej branży modyfikowane tworzywa sztuczne czy mieszanki gumowe.

Celem targów i wydarzeń im towarzyszących było przede wszystkim precyzyjne skojarzenie przedsiębiorców z sektorów automotive, produkcji zabawek i wózków, AGD, górnictwa, budownictwa, przemysłu maszynowego, przemysłu spożywczego oraz przemysłu energetycznego, z dostawcami rozwiązań z różnych sektorów.

Podczas wydarzenia wręczono medale i wyróżnienia. Medal Targowy za wytłaczarkę dwuślimakową stożkową z przełączalną skrzynią przekładniową EHP 15 Professional serii MINI Line otrzymała firma ZAMAK MERCATOR Sp. z o.o.  Kolejny Medal Targowy za efektowną formę prezentacji targowej otrzymała firma Z.H.U. Automatyka-Elektronika Naprawa Maszyn i Urządzeń Tomasz Jasztal. Natomiast wyróżnienie za stworzenie platformy współpracy dla sektora motoryzacyjnego otrzymał Wydział Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

nagrody ruplast


W ramach programu Silesia Automotive Region Urząd Marszałkowski po raz kolejny zorganizował przy okazji Targów warsztaty w formule matchmakingowej. Tematyką tegorocznych sesji były nowe aplikacje materiałowe oraz robotyka i automatyka. Odbiorcami prelekcji byli przede wszystkim przedsiębiorcy działający jako podwykonawcy branży Automotive.

Na targach gościli wystawcy nie tylko z Polski. Wśród firm znalazły się m.in. lider niemieckiego rynku w zakresie mieszanek gumowych KRAIBURG. W gronie wystawców znalazły się firmy: WOBURG, która zaopatruje przedsiębiorstwa w mieszanki silikowe i gumowe. ZAMAK Mercator – producent maszyn do przetwórstwa gumy oraz tworzyw sztucznych. MESGO Polska – dostawca kauczuków silikonowych, Staubli – dostawca rozwiązań mechatronicznych w tym szybkozłączy. Podczas targów można było zapoznać się z ofertą wtryskarek firm Atec Jasztal, B&K Żywiec, Ponar Plast Żywiec, Regal i Wartacz. Uczestnicy targów mogli liczyć na wsparcie naukowe Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska KOMAG. Nie zabrakło również aplikacji przemysłowych firmy GUMET, która debiutowała w tym roku na targach. Wsparcia w dziedzinie recyklingu udzielały firmy Drewnex Recycling Plastics oraz MT Recykling.

Targi RubPlast EXPO wpisały się w blok tematyczny spotkań związanych z wspomaganiem procesów przemysłowych. Jego zakres obejmowała tematyka targów automatyki i hydrauliki HAPexpo, targów robotyki ROBOtshow, targów olejów, smarów i płynów technologicznych OILexpo, które pod wspólnym szyldem odbywały się w tym samym terminie jednocześnie uzupełniając się branżowo.

Czytaj więcej: Targi 1017Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08