Technologia wirtualnych bliźniaków na targach Hannover Messe

Technologia wirtualnych bliźniaków…

Dassault Systèmes na tegorocznych targach Hannover Messe, odbywających się w dniach 30 maja – 2 czerwca, na stanowisku C34 w Hali 4 zaprezentuje, w jaki sposób wirtualne światy stworzone na platformie 3DExperience pomagają przyspieszyć zrównoważone innowacje oraz wspierają elastyczną produkcję i imperatyw biznesowy, jakim jest tworzenie wartości jutra.

Branża produkcyjna ewoluuje w kierunku gospodarki opartej na doświadczeniach, w której dotychczasowi i nowi liderzy, regulacje, technologia, czynniki zewnętrzne i harmonogramy, a także zapotrzebowanie na kompetencje, podlegają dynamicznym zmianom. Musi ona nadążyć za zintegrowanym i cyfrowym światem. Zrównoważone innowacje są napędzane przez współpracę, współdzielenie i analitykę wiarygodnych danych, symulację oraz modelowanie rozwiązań i procesów, a nawet całych przedsiębiorstw. Podkreśla to, w jaki sposób doświadczenie wirtualnego bliźniaka zostało stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju: od wirtualnego prototypowania po oszczędności materiałów i zasobów w nowych podejściach cyrkularnych, po skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, zmniejszenie śladu środowiskowego oraz kapitalizację zasobów wiedzy poprzez ciągłe uczenie się.

Podczas targów Dassault Systèmes zaprezentuje, w jaki sposób połączone rozwiązania i zintegrowane procesy przemysłowe przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju biznesu, w tym nowych modeli biznesowych i usług, a także rozwoju kompetencji pracowników przyszłości. Scenariusz zaprezentowany na stoisku Dassault Systèmes pokaże, jak współpraca w czasie rzeczywistym może urzeczywistnić koncepcję mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

e.Volution, jeden z partnerów tegorocznej prezentacji na targach, opracowuje, produkuje i obsługuje systemy Mobility-as-a-Service (MaaS) składające się z innowacyjnych pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Sama firma e.Volution nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat wykorzystywanej technologii ogniw paliwowych. Dzięki zbudowaniu i wykorzystaniu sieci współpracy, taki model biznesowy może jednak odnieść sukces. Wykorzystanie platformy 3DExperience, jako jedynego źródła prawdy, wspiera całościowy proces rozwoju produktu od projektu poprzez symulację, produkcję i serwis.

Dassault Systèmes prezentuje etapy tworzenia łańcucha wartości wraz ze specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej OMRON i konstruktorem maszyn specjalistycznych VAF. W zakresie rozwoju produktu platforma 3DExperience pomaga w znacznym stopniu zautomatyzować procesy produkcji ogniw paliwowych, a także podnieść jakość i skrócić czas poszczególnych cykli.

Jeśli chodzi o analizę konstrukcyjną i modyfikację płytek bipolarnych - serca ogniwa paliwowego - oraz produkcję seryjną, do gry włącza się firma Graebener Bipolar Plate Technologies. Firma jest nie tylko sprawdzonym specjalistą w zakresie inżynierii oraz budowy systemów i linii produkcyjnych do produkcji płytek bipolarnych, ale także oferuje szerokie portfolio usług, począwszy od ich projektowania, po prototypowanie i produkcję małoseryjną we własnym laboratorium.

Ostatni krok scenariusza pokazuje, w jaki sposób informacja zwrotna z poszczególnych etapów procesu otwiera pulę możliwości dla rozwoju lub stworzenia nowych modeli biznesowych - wirtualnego cyklu życia w sieci wartości.

ds-messe-2022-layout-1920x1080-visual-de

Czytaj więcej:
Targi 1283