Teknor Apex i Nexeo Plastics ogłaszają zawarcie strategicznego partnerstwa

Teknor Apex i Nexeo Plastics…

Firma Teknor Apex poinformowała o rozszerzeniu swojej współpracy z Nexeo Plastics. Nexeo Plastics zostaje kluczowym dystrybutorem produktów Teknor Apex w Europie od 1 stycznia 2023 r. w zakresie elastomerów termoplastycznych (Thermoplastic elastomers, TPE) pod markami Sarlink i Monprene (współpraca partnerska nie obejmuje dystrybucji w Skandynawii i regionie bałtyckim.).

Współpraca zapewni klientom Nexeo Plastics dostęp do bogatej gamy technologii TPE, w tym kopolimerów blokowych styrenu (Styrenic block copolymers, SBC lub TPS), wulkanizatów termoplastycznych (Thermoplastic vulcanizates, TPV) oraz specjalnych gatunków modyfikowanych pod względem przyczepności, przeznaczonych do formowania wielokrotnego na bogatej gamie żywic konstrukcyjnych.

Portfolio produktów Teknor Apex TPE obejmuje kilka linii produktów opracowanych na przestrzeni czasu w celu spełnienia specyficznych wymagań przemysłu:

  • TPV Sarlink to idealne rozwiązanie dla zastosowań uszczelniających, które wymagają doskonałej elastyczności i długotrwałej wydajności, dobrze sprawdzające się na rynku motoryzacyjnym, przemysłowym, konsumenckim oraz budowlanym. TPE styrenu Sarlink zapewniają właściwym producentom sprzętu w branży motoryzacyjnej większą elastyczność projektową i doskonałą kolorystykę w zastosowaniach wewnętrznych.
  • TPE Monprene są niezwykle wszechstronne, mają duży zakres twardości i szeroką charakterystykę termiczną. Materiały zazwyczaj idealnie sprawdzają się w produktach konsumenckich, zastosowaniach przemysłowych i opakowaniach, a także wśród materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
- Partnerstwo z Teknor Apex powiększa nasze portfolio produktów TPE o wysokiej wartości i uzupełnia rozwiązania, które oferujemy kluczowym branżom, takim jak motoryzacja, opakowania, branża konsumencka, przemysłowa oraz budownictwo - powiedział Joost d’Hooghe, wiceprezes na region EMEA w Nexeo Plastics. - Nexeo Plastics i Teknor Apex dobrze się uzupełniają dzięki naszemu niezwykle silnie skoncentrowanemu na kliencie podejściu oraz podobnej szerokiej bazie klientów i zasięgu na rynku. Rynek europejski jest dobrze obsługiwany dzięki naszej współpracy; Nexeo Plastics zapewnia prawdziwą wartość dzięki najnowocześniejszym systemom i wysokiemu poziomowi możliwości wsparcia technicznego -dodał Stef Hordijk, dyrektor sprzedaży i marketingu działu TPE w Europie. - Ich rozległa sieć dystrybucji w Europie znacznie zwiększa nasz zasięg na ważnych rynkach docelowych.


nexeo-teknor