Tomra – przełom w sortowaniu tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Rozwiązywanie najbardziej złożonych zadań związanych z sortowaniem

Indrajeed Prasad, Product Manager Deep Learning w Tomra Recycling, dodaje: - Wykorzystanie technologii deep learning nie tylko automatyzuje ręczne sortowanie, ale także umożliwia branży uzyskanie wysokiej jakości recyklatów dzięki bardziej ziarnistemu procesowi. Możliwość rozpoznawania tysięcy obiektów według materiału i kształtu w ciągu milisekund sprawia, że GAINnext rozwiązuje nawet najbardziej złożone zadania. Ponadto dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu w technologii deep learning oferuje możliwość dostosowania się do przyszłych wymagań. To dla nas radość, że możemy wprowadzić na rynek innowacyjne i bardzo potrzebne rozwiązania, aby sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom jakościowym w zakresie sortowania, napędzanym przez rosnące zapotrzebowanie marek konsumenckich na większą ilość materiałów o wysokiej czystości pochodzących z recyklingu.

autosort-tm-with-gainnext-tm-combines-object-recognition

Sprawdzona technologia

Technologia deep learning GAINnext jest sprawdzana w praktyce od wielu lat. Tomra w 2019 r. jako pierwsza w branży znalazła zastosowanie dla technologii deep learning, opracowując aplikację do identyfikacji i usuwania wkładów PE-silikonowych ze strumieni polietylenu (PE). Wkrótce potem, w 2022 r., pojawiła się aplikacja do klasyfikacji wiórów drzewnych. Do tej pory w zakładach odzysku materiałów na całym świecie zostało zainstalowanych ponad 100 jednostek AutoSort z oprogramowaniem GAINnext.

Wśród pierwszych użytkowników nowych aplikacji znajdują się wiodący na rynku przetwórcy, tacy jak flagowy zakład Berry Circular Polymers w Leamington Spa, Viridor Avonmouth w Bristolu - największy w Wielkiej Brytanii zakład wielopolimerowy - oraz francuski zakład Nord Pal Plast, który jest własnością europejskiej grupy Dentis.

Informacje zwrotne z rynku na temat najnowszych osiągnięć GAINnextTM były bardzo pozytywne. Profesor Edward Kosior, założyciel i dyrektor generalny Nextek Ltd i jej inicjatywy NextLoopp, której celem jest stworzenie polimeru z recyklingu o jakości spożywczej z zaawansowanego recyklingu mechanicznego, był jednym z ostatnich odwiedzających centrum testowe Tomra i potwierdza: - Przełomowy system sztucznej inteligencji firmy Tomra, GAINnext, wprowadził branżę recyklingu na ekscytujący, przełomowy etap w sortowaniu opakowań z tworzyw sztucznych i stwarza nowe możliwości zamknięcia pętli dla wielu tworzyw sztucznych w zastosowaniach spożywczych. GAINnext jest w stanie przyspieszyć najbardziej uproszczony, opłacalny i wysoce wydajny system sortowania na rynku. Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza branża posuwa się naprzód w tej podróży.

autosort-tm-with-gainnext-tm-is-tomra-s-latest-ai-powered