Trwa rejestracja na targi SyMas i Maintenance

Trwa rejestracja na targi…
Jesienią w EXPO Kraków odbędą się imprezy targowe, które z pewnością mogą zainteresować przedstawicieli branży tworzyw sztucznych.

Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance

Filozofia Kaizen, często nazywana również filozofią małych kroków, od lat świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach produkcyjnych. To w nich podkreśla się znaczenie kształtowania umiejętności i wiedzy każdego z pracowników, które mogą mieć znaczenie dla uniknięcia awarii. Z tego też powodu w dniach 5-6 października 2016 wszyscy pracownicy utrzymania ruchu, niemal za punkt honoru stawiają sobie udział w Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance.

W tematach poruszanych podczas towarzyszącej targom Maintenance konferencji "Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu" jak co roku widoczny jest wpływ filozofii Kaizen. Tegoroczne szkolenie zacznie się od wiekuistego problemu zakładów produkcyjnych - bezawaryjności. Słuchacze będą mieli również okazję zapoznać się z metodami wprowadzania usprawnień w obszarach efektywności, predykcji czy bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych. Konkretne przykłady przedstawione przez wieloletnich praktyków dadzą wiedzę, którą zaraz będzie można praktycznie wykorzystać we własnym przedsiębiorstwie. Zapis na konferencję jest jeszcze możliwy, jednak - jak zaznacza organizator - warto się pospieszyć, ponieważ szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

W trakcie samych targów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą 180 firm prezentujących produkty i usługi z zakresu diagnostyki, monitorowania, mechaniki, elektroniki, automatyki, robotyki czy hydrauliki. Dostępne będą również wszelkiego rodzaju materiały eksploatacyjne, urządzenia do transportu, narzędzia i wyposażenie warsztatu zakładowego. Interesująco zapowiada się w tym roku również otwarta Strefa workShops, w ramach której specjaliści w swojej branży zaprezentują najciekawsze case study i nowości produktowe. Wśród poruszanych tematów będą m.in. "Oszczędność Energii i Niezawodność Urządzeń dzięki Technologii Ultradźwiękowej" a także "Predictive Maintenance - nowoczesne utrzymanie ruchu parku maszynowego".

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas

Każdego dnia polskie lądy, drogi morskie i korytarze powietrzne przemierza niemal 5 milionów ton ładunków, które spieszą do punktów przeładunkowych, sortowni, magazynów, aby wreszcie trafić na swoje miejsce docelowe. Wśród nich spieszą kruszywa, piaski, cement, kruszywa budowlane, pellet, cukier, mleko w proszku, kasze, mąki, pasze, sztuczne nawozy, granulowany polipropylen, polietylen i wiele innych surowców "z natury" sypkich, które w swojej objętości wymagają szczególnego traktowania.

W trakcie Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas światła reflektorów zwrócone zostaną właśnie na przetwórstwo materiałów sypkich. Pieczywo, napoje, słodycze, leki, plastikowy długopis - wszędzie gdzie się obejrzymy tam do produkcji wykorzystuje się materiały sypkie, wymagające skomplikowanego procesu obróbki.

Podczas targów SyMas, w dniach 5-6 października 2016 r., zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz rozwiązań i usług, produktów i maszyn, które umożliwiają bezpieczną i zgodną z obowiązującymi normami pracę z materiałami sypkimi. Już kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie również konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich organizowana przez redakcję magazynu Powder & Bulk będącego Patronem Medialnym całych Targów.

Bezpłatny udział w targach SyMas 2016 i Maintenance 2016 dla gości branżowych możliwy jest po rejestracji online.

W tym samym czasie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo.

Czytaj więcej: Maszyny 508 Polimery 119