Trzy produkty Ampacet nominowane do nagrody Plastics Recycling Awards Europe

Trzy produkty Ampacet nominowane…

Trzy koncentraty barwiące firmy Ampacet opracowane w ramach inicjatywy zrównoważonych rozwiązań R3 Sustainable Solutions znalazły się w finale prestiżowej nagrody Plastics Recycling Awards Europe 2020 w kategorii Product Technology Innovation of the Year. Ogłoszenie laureatów nastąpi 26 marca podczas targów Plastics Recycling Show Europe w Amsterdamie.

Inicjatywa R3 Sustainable Solutions firmy Ampacet odnosi się do misji globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym: Reduce - redukcja, Reuse - ponowne wykorzystanie i Recycle - poddawanie recyklingowi oraz odchodzenia od regionalnego, liniowego modelu "wydobyć, wyprodukować i wyrzucić".  Inicjatywa ma na celu zapewnienie korzyści dla obecnych przedsięwzięć i klientów firmy Ampacet a także całej planety, bez uszczerbku dla potrzeb przyszłych pokoleń. Ampacet stara się być raczej częścią rozwiązania niż problemu złego gospodarowania odpadami plastikowymi, nadmiernego zużycia i innych rodzajów zanieczyszczenia środowiska.

Nominowane produkty firmy Ampacet to:

  • ReViveTM Compatibilizer 962E, mieszanka funkcjonalnych dodatków, która może zmniejszyć ilość materiału przekazywanego na składowiska odpadów, umożliwiając ponowne przetworzenie poprzemysłowych i poużytkowych folii barierowych w strumieniu recyklingu poliolefin.
  • Odor Scavenger, skuteczny, absorbujący zapachy koncentrat o szerokim spektrum działania, przeznaczony do stosowania z polietylenem z recyklingu w celu neutralizacji zapachów materiałów poużytkowych z recyklingu i utrzymania ich wewnątrz polimeru.
  • Koncentrat Blue Edge 226, z technologią poprawiającą estetykę przezroczystych, elastycznych opakowań wykonanych z polietylenu z recyklingu.

Wszystkie nominowane produkty firmy Ampacet są częścią portfolio stworzonego w ramach inicjatywy R3 Sustainable Solutions, czyli innowacyjnych koncentratów barwiących wspierających globalną gospodarkę o obiegu zamkniętym.

revive-962-e

- Jesteśmy zaszczyceni, że trzy z naszych produktów z serii R3 Sustainable Solutions zostały wzięte pod uwagę przy przyznawaniu tej nagrody, i niezwykle cieszy nas globalne zaangażowanie tych wszystkich wspaniałych organizacji na rzecz zrównoważonego rozwoju - powiedział Francois Thibeau, Ampacet Strategic Business Manager.  

Plastics Recycling Awards Europe to nagrody dla organizacji i osób prywatnych w całej Europie zajmujących się recyklingiem materiałów z tworzyw sztucznych. Są one przyznawane wspólnie przez Plastics Recyclers Europe (PRE) i Crain Communications - organizatorów targów Plastics Recycling Show.

odor-scavenger

Ampacet Corporation dysponuje 25 zakładami produkcyjnymi w 18 krajach, co daje mu czołową pozycję wśród producentów koncentratów na świecie, a jego oferta obejmuje największy asortyment koncentratów o niestandardowych barwach, nadających produktom szczególne cechy, czarnych, białych i specjalnych, przeznaczonych do stosowania w procesach formowania wytłocznego sztywnych i elastycznych produktów oraz w samych produktach. 

W swojej działalności przedsiębiorstwo dąży do zrównoważonego rozwoju i rentowności, czego wyrazem jest opracowywanie innowacyjnych, opłacalnych i zrównoważonych rozwiązań, które zwiększają atrakcyjność wyglądu tworzyw sztucznych oraz ich funkcjonalność i parametry użytkowe, przekraczając kolejne granice w tej dziedzinie. 

Firma Ampacet Corporation ma siedzibę w miejscowości Tarrytown w stanie Nowy Jork, a na całym świecie zatrudnia ponad 2 tys. osób. W skład przedsiębiorstwa wchodzą laboratoria techniczne i kolorystyczne oraz zakłady produkcyjne zlokalizowane w obu Amerykach, Azji i Europie. 

blue-edge-226