Tworzywa sztuczne do produkcji elektronarzędzi

Tworzywa sztuczne do produkcji…

Fachowcy potrafią docenić lekkie, wydajne i poręczne elektronarzędzia. Do produkcji narzędzi o takich cechach wybiera się specjalnie opracowane tworzywa sztuczne o dużej wydajności. Akumulatorowe nożyce do blachy SCV 18 LTX BL 1.6 i akumulatorowy przecinak NIV 18 LTX BL 1.6 firmy Metabo stanowią doskonałe przykłady zastosowania takich tworzyw. Producent profesjonalnych elektronarzędzi z siedzibą w Nürtingen dodał te urządzenia do swojej oferty akumulatorowych narzędzi tnących.

- Korpus obudowy oraz górna i dolna ścianka akumulatora obu narzędzi wykonano z naszego poliamidu 6 Durethan. Kompozyty wytwarzane w procesie formowania wtryskowego umożliwiają produkcję złożonych, kompaktowych i wysoce funkcjonalnych części obudowy, których masa jest nieznaczna, ale są wystarczająco wytrzymałe, aby sprostać codziennym zadaniom, a jednocześnie są atrakcyjne wizualnie - wyjaśnia Bernhard Stoll, ekspert ds. zastosowania tworzyw sztucznych w podzespołach elektrycznych i elektronicznych w Lanxess.

lanxess-durethan-przecinak-01

Mniejsza masa na rzecz większej liczby ogniw akumulatorowych

Górną czarną ściankę akumulatora 18 V jest wykonano z Durethanu BKV50H2.0EF, czyli poliamidu 6 zoptymalizowanego pod względem przepływu o 50% zawartości włókna szklanego. - Zaletą naszego silnie wzmocnionego materiału są jego dobre właściwości przepływowe, które umożliwiają wytwarzanie bardzo cienkich ścianek oraz zapewniają doskonałą jakość powierzchni pomimo wysokiej zawartości włókna szklanego. Jednocześnie wilgotność nie ma wpływu na doskonałe właściwości mechaniczne kompozytu, takie jak sztywność i wytrzymałość - zapewnia Bernhard Stoll. Wysoka sztywność materiału oznacza również znaczną redukcję ciężaru dzięki cienkim ściankom. Niewielka masa ułatwia także obsługę narzędzi.

Zieleń i jaskrawa czerwień

Dolną ściankę akumulatora wytworzono z Durethanu BKV30Q w procesie formowania wtryskowego. Oprócz właściwości mechanicznych, to czerwony kolor, wysoka jakość powierzchni i niskokosztowa przetwarzalność zapewniły przewagę standardowemu kompozytowi. Z kolei smukłe i bardzo przyczepne ścianki obudowy urządzenia wykonane są z odpornego na uderzenia, zmodyfikowanego Durethanu BKV130CS. Pomimo wzmocnienia go w 30% włóknem szklanym kopoliamid 6 również gwarantuje doskonałą jakość powierzchni. Mają kolor unikalnej zieleni Metabo, która w połączeniu z odważną czerwienią dolnej ścianki akumulatora odzwierciedla barwy marki producenta narzędzi. Podobnie jak inne materiały tego typu, kompozyt charakteryzuje się wysoką sztywnością w szerokim zakresie temperatur. - Dzięki temu obudowa jest odporna na uderzenia i wstrząsy, co potwierdzają standardowe testy upuszczania takich narzędzi - podkreśla Bernhard Stoll.

Zarówno nożyce, jak i przecinarki akumulatorowe ułatwiają codzienną pracę - na dachu i na elewacji, w sektorze sanitarnym i grzewczym, przy instalowaniu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych czy budowie statków. Blacharze mogą używać tych narzędzi do obróbek blach kominowych bezpośrednio w miejscu ich instalacji. Akumulatorowe nożyce do blachy SCV 18 LTX BL 1.6 doskonale nadają się do cięcia arkuszy płaskich, natomiast akumulatorowy przecinak NIV 18 LTX BL 1.6 - do obróbki blach falistych i trapezowych. Podczas cięcia nie powstają iskry, a materiał się nie nagrzewa. Narzędzia nie odkształcają materiału i nie uszkadzają lakieru ani powłoki.

lanxess-durethan-przecinak-02
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A