Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty

Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty
Doświadczenie rynkowe pokazuje, że atesty, które dopuszczają kontakt z wodą pitną hydrostatycznych tworzyw Noryl przyczyniają się w znacznym stopniu do skrócenia czasu potrzebnego na wprowadzanie produktów do użytku. To jedna z przewag tworzywa koncernu SABIC.

Rodzina hydrostatycznych tworzyw Noryl produkcji SABIC Innovative Plastics, które stanowią amorficzne mieszanki tworzyw polieter fenylenu PPO oraz polistyrenu, najlepiej w tej klasie materiałów zachowuje właściwości przy kontakcie z wodą. Tworzywa te są bardzo wytrzymałe na rozrywanie, a także charakteryzują się dobrą odpornością na działanie chemikaliów, zmęczenie i deformację. Są szeroko wykorzystywane jako zamienniki metali tradycyjnych i innych rodzajów tworzyw sztucznych, takich jak acetal i poliamid. Tworzywa są dostępne w wielu rodzajach, jako materiały wzmocnione oraz niewypełnione.

Rozmaici producenci towarów, które mają styczność z wodą pitną muszą uzyskać dużą liczbę atestów, co może opóźnić rozpoczęcie sprzedaży. Z tego tez powodu koncern SABIC Innovative Plastics uzyskał kilka atestów, dotyczących kontaktu z wodą pitną dla swoich hydrostatycznych tworzyw Noryl. Międzynarodowe atesty dopuszczające kontakt tworzyw Noryl z wodą pitną pozwalają firmie SABIC Innovative Plastics na zwiększenie użyteczności tych materiałów dla producentów wyrobów finalnych, takich jak pompy, obudowy urządzeń do uzdatniania wody i wirniki napędzane. Tworzywa sztuczne Noryl są jednymi z bardzo nielicznych materiałów hydrostatycznych posiadających długą listę atestów międzynarodowych.

Ze względów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, produkty służące do przechowywania lub mające kontakt z wodą przeznaczoną do picia, muszą być atestowane w krajach, w których są sprzedawane. Przepisy w tej materii różnią się lokalnie. Organy ustawodawcze zwykle wymagają podania składu chemicznego poszczególnych części produktu. Korzystanie z już atestowanych materiałów upraszcza i skraca proces uzyskiwania zgody na wprowadzenie produktu na rynek. Podobnie jest też w naszym kraju.

Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty

- Coraz bardziej restrykcyjne przepisy są uzasadnione, ponieważ chronią konsumenta. Jednakże zapewnienie zgodności z nimi może potrwać nawet sześć miesięcy i znacznie spowolnić cykl produkcyjny - mówi Danillo Boccardo, menedżer ds. produktu odpowiedzialny za tworzywo Noryl z firmy SABIC Innovative Plastics. - Jesteśmy zaangażowani w sukces naszych klientów. Dlatego też firma SABIC Innovative Plastics podjęła inicjatywę i uzyskała atesty dopuszczające kontakt z wodą pitną tworzyw Noryl. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które to uczyniły. Nasze starania pomogą producentom w atestowaniu nowych produktów, by mogły szybciej generować przychody.

Tworzywa hydrostatyczne Noryl zostały atestowane do użytku w instalacjach wody pitnej zgodnie z szeregiem przepisów obowiązujących na całym świecie, takich jak NSF61, ACS, WRAS, KTW i DM 174/04. Ten szeroki wachlarz atestów pozwala producentom na ekspresowe uzyskanie dopuszczenia do obrotu w wielu regionach geograficznych.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 731

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska