Drukuj

Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty Potable water certifications for SABIC Hydrostable Noryl Resins speed time to market

Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty
Doświadczenie rynkowe pokazuje, że atesty, które dopuszczają kontakt z wodą pitną hydrostatycznych tworzyw Noryl przyczyniają się w znacznym stopniu do skrócenia czasu potrzebnego na wprowadzanie produktów do użytku. To jedna z przewag tworzywa koncernu SABIC.

Rodzina hydrostatycznych tworzyw Noryl produkcji SABIC Innovative Plastics, które stanowią amorficzne mieszanki tworzyw polieter fenylenu PPO oraz polistyrenu, najlepiej w tej klasie materiałów zachowuje właściwości przy kontakcie z wodą. Tworzywa te są bardzo wytrzymałe na rozrywanie, a także charakteryzują się dobrą odpornością na działanie chemikaliów, zmęczenie i deformację. Są szeroko wykorzystywane jako zamienniki metali tradycyjnych i innych rodzajów tworzyw sztucznych, takich jak acetal i poliamid. Tworzywa są dostępne w wielu rodzajach, jako materiały wzmocnione oraz niewypełnione.

Rozmaici producenci towarów, które mają styczność z wodą pitną muszą uzyskać dużą liczbę atestów, co może opóźnić rozpoczęcie sprzedaży. Z tego tez powodu koncern SABIC Innovative Plastics uzyskał kilka atestów, dotyczących kontaktu z wodą pitną dla swoich hydrostatycznych tworzyw Noryl. Międzynarodowe atesty dopuszczające kontakt tworzyw Noryl z wodą pitną pozwalają firmie SABIC Innovative Plastics na zwiększenie użyteczności tych materiałów dla producentów wyrobów finalnych, takich jak pompy, obudowy urządzeń do uzdatniania wody i wirniki napędzane. Tworzywa sztuczne Noryl są jednymi z bardzo nielicznych materiałów hydrostatycznych posiadających długą listę atestów międzynarodowych.

Ze względów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, produkty służące do przechowywania lub mające kontakt z wodą przeznaczoną do picia, muszą być atestowane w krajach, w których są sprzedawane. Przepisy w tej materii różnią się lokalnie. Organy ustawodawcze zwykle wymagają podania składu chemicznego poszczególnych części produktu. Korzystanie z już atestowanych materiałów upraszcza i skraca proces uzyskiwania zgody na wprowadzenie produktu na rynek. Podobnie jest też w naszym kraju.

Tworzywo Noryl posiada odpowiednie atesty

- Coraz bardziej restrykcyjne przepisy są uzasadnione, ponieważ chronią konsumenta. Jednakże zapewnienie zgodności z nimi może potrwać nawet sześć miesięcy i znacznie spowolnić cykl produkcyjny - mówi Danillo Boccardo, menedżer ds. produktu odpowiedzialny za tworzywo Noryl z firmy SABIC Innovative Plastics. - Jesteśmy zaangażowani w sukces naszych klientów. Dlatego też firma SABIC Innovative Plastics podjęła inicjatywę i uzyskała atesty dopuszczające kontakt z wodą pitną tworzyw Noryl. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które to uczyniły. Nasze starania pomogą producentom w atestowaniu nowych produktów, by mogły szybciej generować przychody.

Tworzywa hydrostatyczne Noryl zostały atestowane do użytku w instalacjach wody pitnej zgodnie z szeregiem przepisów obowiązujących na całym świecie, takich jak NSF61, ACS, WRAS, KTW i DM 174/04. Ten szeroki wachlarz atestów pozwala producentom na ekspresowe uzyskanie dopuszczenia do obrotu w wielu regionach geograficznych.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 731

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne