Tworzywowe wiaderka w służbie ekologii

Tworzywowe wiaderka w służbie…
Historia RPC Superfos liczy już ponad 100 lat. W 1964 r. firma stworzyła podstawę obecnej pozycji jako europejskiego lidera na rynku opakowań z tworzyw sztucznych wtryskowych. Oto trzy przypadki dokumentujące historię sukcesu na niszowych rynkach.

Biodegradowalne zapinki do winorośli

Francuska firma Compagnie des Agrafes opracowała w pełni biodegradowalną zapinkę do winorośli, wspierającą pionowy wzrost roślin. Obecnie zapinki są oferowane w wiaderkach SuperCube® i zarówno sam produkt, jak i opakowanie, otrzymują entuzjastyczne oceny. Biodegradowalna zapinka do winorośli, opracowana i sprzedawana przez francuską firmę rodzinną Compagnie des Agrafes, jest małym, ale wartościowym elementem. Zapinka pomaga utrzymywać winorośle na konstrukcji trejażu, tak aby rosły w pożądanym kierunku: w górę. Biorąc pod uwagę rozmiary winnic, potrzebne są ogromne ilości zapinek oraz wymagają one dużego nakładu pracy. Dlatego w pełni biodegradowalne zapinki wykonane ze skrobi są ważną innowacją, dzięki której można zaoszczędzić wiele godzin poświęconych na ich zbieranie - nawet do 10 godzin na hektar.

Poszukiwany: nowy typ opakowania

Dla tego obiecującego produktu Chloé Gautherot, asystentka kierownika firmy Compagnie des Agrafes, szukała nowego typu opakowania zamiast zwykłych plastikowych torebek w tekturowych pudełkach. - Było dla nas jasne, że chcemy sprzedawać nasze nowe zapinki w plastikowych wiaderkach, ale nie mieliśmy żadnej konkretnej koncepcji. Podczas przeglądania, dostępnych na rynku opakowań, opcji naszą uwagę przyciągnęła witryna internetowa firmy RPC Superfos i nawiązaliśmy z nią kontakt. To była rozsądna decyzja i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z tym dynamicznym i pomocnym dostawcą opakowań. Razem znaleźliśmy idealne rozwiązanie dla biodegradowalnych zapinek - wiaderko SuperCube® o pojemności 5,5 litra - informuje Chloé Gautherot. - Doceniamy, że firma RPC Superfos umożliwiła nam przetestowanie różnych opcji wiaderek. Ostatecznie wybraliśmy rozwiązanie o przekroju kwadratowym SuperCube®, ponieważ doskonale spełnia nasze wymagania pod względem aspektów estetycznych, możliwości wielokrotnego użycia, rozmiarów i logistyki - dodaje.

Zapinki wykonane z surowca pochodzenia roślinnego i wiaderko wielokrotnego użycia stanowią doskonałe połączenie

Zdaniem Chloé Gautherot hodowcy winorośli uważają, że praktyczne wiaderko zapewnia zapinkom dodatkową wartość. Jest tak dlatego, ponieważ nie muszą przenosić zapinek z plastikowych torebek do wiaderek, które są i tak potrzebne do utworzenia konstrukcji trejażu. Ponadto firma Compagnie des Agrafes docenia, że wiaderka można używać wielokrotnie. Dzięki możliwości wielokrotnego użycia doskonale pasuje do zapinek wykonanych z surowca pochodzenia roślinnego.

Chloé Gautherot sama przygotowała projekt wiaderka i jest zadowolona z końcowego efektu. - Układ graficzny i rysunki zostały precyzyjnie przeniesione na wiaderko bez jakichkolwiek wyczerpujących dyskusji - wszystko było wykonalne dzięki zaawansowanej technice etykietowania w formie (IML). Wiaderko SuperCube® wygląda dokładnie tak, jak chcieliśmy. Przykuwa wzrok, wyróżnia się wspaniałymi kolorami i nie sposób go nie zauważyć w marketach sprzedających nasze zapinki wykonane ze skrobi.

Od wprowadzenia na rynek wartości sprzedaży biodegradowalnych zapinek firmy Compagnies des Agrafes są na krzywej wznoszącej, udowadniając, że zarówno produkt, jak i opakowanie, spełniają wymagania rynku. Firma eksportuje swoje produkty do krajów produkujących wino na całym świecie - od Nowej Zelandii i Ameryki Południowej po Europę.

Biodegradable vineyard clips