Uchwyty SAN z ochroną antymikrobiologiczną

Uchwyty SAN z ochroną antymikrobiologiczną…
- Dzięki współpracy naszego działu rozwoju oraz producentów tworzyw sztucznych udało się nam stworzyć linię produktów SAN gwarantującą użytkownikom długoletnią ochronę przed bakteriami i mikrobami - mówi Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter Polska.

Nowość firmy Elesa+Ganter Polska, czyli uchwyty z serii SAN są stosowane wszędzie tam, gdzie znaczną rolę odgrywają czynniki higieniczne i sanitarne. Znajdują swoje zastosowanie w takich aplikacjach jak sprzęt medyczny, maszyny dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, sprzęt dla gastronomii.

Specjalny antymikrobiologiczny materiał, z którego zrobione są produkty linii SAN, zatrzymuje nalot bakterii, pleśni i grzybów, zapewniając efekt dezynfekcji na powierzchni. Efekt ten uzyskany został poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA), wzbogaconego o jony srebra umieszczone na nieorganicznej ceramicznej podstawie. Materiał jest dodatkowo odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

Uchwyty SAN z ochroną antymikrobiologiczną

- Jony srebra w kontakcie z bakteriami i mikrobami działają dezynfekująco. Materiał ten nie posiada w swoim składzie, żadnych antybiotyków, pestycydów lub innych związków chemicznych, które mogłyby pozostawać na dłoni operatora po kontakcie z produktem. Testy przeprowadzone na próbkach materiału potwierdziły stabilność antymikrobiologiczną ochrony po wielu cyklach czyszczeniach w wysokich temperaturach z użyciem mydła i rozpuszczalnika. Bardzo duża odporność na wysokie temperatury środka antymikrobiologicznego pozwala na użycie produktów z linii SAN w temperaturach potrzebnych do sterylizacji dochodzących do 130 st. C. - kontynuuje Filip Granowski.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy: Elesa i Otto Ganter. Jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w naszym kraju, gdzie działa Elesa+Ganter Polska i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska