Uniloy Milacron na targach K 2007

Uniloy Milacron na targach…
Renomowany koncern Uniloy Milacron zademonstrował w trakcie tegorocznych targów K 2007 nową maszynę do wtrysku i rozdmuchu. Urządzenie umożliwia produkcję następnie rozdmuch preform w jednym cyklu produkcyjnym, na jednej maszynie.

Koncern Uniloy Milacron jest jednym z globalnych liderów jeśli chodzi o produkcję maszyn przeznaczonych do realizowania procesów, polegających na łączeniu wytłaczania z rozdmuchem. Szczególnie dobrze znany jest z dostarczania urządzeń, które doskonale nadają się do wytwarzania opakowań metodą rozdmuchu z wytłaczaniem rękawa – są to maszyny z serii UMS – oraz urządzeń do produkcji opakowań metodą wtrysko-rozdmuchu – tutaj głowną rolę odgrywają maszyny serii UMIB.

I właśnie jedną z maszyn z serii UMIB (Uniloy Milacron Injection Blow) Uniloy Milacron pokazał na targach K 2007 w Dusseldorfie. Na czym polega praca masyzny? W pierwszej fazie wykonywania czynności mamy do czynienia z wtryskiem tworzywa do formy i wytworzeniem preformy. Następnie nastepuje obrót o 120 stopni specjalnego stołu, po czym maszyna wykonuje rozdmuch preformy, która w wyniku tej operacji przybiera kształt ostatecznego produktu, w tym konretnym przypadku butelki. Na koniec stół obraca się o kolejne 20 stopni, po czym gotowe wyroby schodzą z trzpieni.

Prezentowane urzadzenia służą m.in. do produkcji cienkościennych butelek czterowarstwowych. Grubość ścianek nie przekracza jednego milimetra. Za sprawą maszyn Uniloy Milacron łatwiej rozszerzyć więc oferte produktową o opakowania zrobione w technologii wielowarstwowej. Przykładem takiego opakowania była butelka, charakteryzująca się bogatymi właściwościami barierowymi. Dysponowała ona czterema warstwami i była przeznaczona do rozlewania w nią substancji agresywnych, a także chemii budowlanej.

Stoisko Uniloy Milacron na targach K 2007


Wykorzystane technologie produkcji niemal do minimum redukowały zagrożenie przenikania gazów przez ścianki, a opakowanie zachowywało nienaruszoną ilość zawartości. Tym samym spełniało też wymogi, które umożłiwiały stosowanie go w przemyśle spożywczym. Co więcej za sprawą skutecznej blokady przed dostępem substancji aromatycznych i chemicznych opakowania spełniało kryteria, które kwalifikowałyby je do zastosowań medycznych, kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Wśród wielu odbiorców urządzen furmy Uniloy Milacron jest m.in. koncern Sabic, korzystający z instalacji do wtrysku z rozdmuchem UMIB 85. Sięgnął po nią w ramach rozwijania technologii wtrysku wielokomponentowego z użyciem tworzyw typu Lexan HP, stosowanego w opakowaniach medycznych i farmaceutycznych.

Czytaj więcej: Maszyny 498 Targi 996Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02