VELOX rozbudowuje sieć sprzedaży w Polsce

VELOX rozbudowuje sieć sprzedaży…
Na początku 2017 VELOX GmbH (“VELOX”) przejął działalność PENTAC Polymer GmbH (“PENTAC”) prowadzoną w Polsce.

VELOX jest europejskim liderem we wprowadzaniu na rynek i obrocie surowcami do przemysłu tworzyw sztucznych, materiałów kompozytowych, kauczuku, oraz farb i lakierów. Od 2005 VELOX zajmuje się z powodzeniem dystrybucją wyrobów PENTAC w krajach Europy Zachodniej, Północnej i Południowej.

Po długotrwałej ekspansji w całej Europie Zachodniej, robimy teraz pierwszy krok w kierunku rynków Europy Wschodniej. Będziemy rozwijać biznes w Polsce wykorzystując nasz rozbudowany zespół sprzedaży - informuje Timo Flad, menedżer branży tworzyw sztucznych VELOX

PENTAC, mający ponad 25 lat doświadczeń, oferuje różne polimery dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów pod nazwami handlowymi PENTAMID® (pochodne poliamidu), PENTESTER® (poliester) oraz PENTALLOY® (mieszanki PA/PP i PBT), które są z powodzeniem stosowane w różnych branżach, w szczególności w motoryzacji. Frank Selzer, menedżer sprzedaży PENTAC powiedział, że cieszy ich wejście wraz z VELOX na rynki Europy Wschodniej. - Taka decyzja wynika z wielu lat sukcesów, jakie wspólnie odnieśliśmy w krajach Europy Zachodniej - dodał Selzer.

PENTAC jest niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym, średniej wielkości powstałym w 1987 r. wyspecjalizowanym w tworzywach termoplastycznych (poliamidzie i poliestrze). Nazwa PENTAC jest gwarancją niezawodności, elastyczności i kompetencji w świadczeniu usług znaną daleko poza granicami Niemiec. Nowocześnie wyposażone laboratorium, kompetentny zespół technologów oraz wysoce zmotywowana załoga dokładają wszelkich starań w celu zwiększenia obecności spółki na rynku i dostaw jej wyrobów.

W 2010 PENTAC zainwestował w budowę nowych obiektów produkcyjnych i magazynowych. Dzięki temu nastąpiło podwojenie zdolności wytwórczych. Kolejne inwestycje w obiekty produkcyjne wykonano w 2013 r. W połowie 2017 zostanie oddany do użytku nowy budynek administracyjny z laboratorium i wzorcownią.


Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7