VERASHAPE rozpoczyna beta-testy oprogramowania bazującego na Parasolid

VERASHAPE rozpoczyna beta-testy…
Niespełna tydzień od momentu, gdy świat druku 3D obiegła informacja o trwających pracach programistycznych nad oprogramowaniem wspomagającym przygotowanie modeli do druku prowadzonych przez VERASHAPE w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid, firma poinformowała o rozpoczęciu beta-testów najnowszej wersji swojej aplikacji. Zainteresowani testowaniem SOFTSHAPER w wersji 2018 mogą już zgłaszać się do producenta oprogramowania.

Dzięki licencji udzielonej przez Siemens PLM Software firma VERASHAPE stała się jednym z pierwszych na świecie producentów drukarek 3D, który tworzy oprogramowanie wspierające importowanie i odpowiednie przygotowanie modeli do druku w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid.

- Prowadząc prace programistyczne dążymy do tego, aby tworzone przez nas oprogramowanie było rozwiązaniem uniwersalnym i wspomagało proces przygotowania modelu do druku, bez względu na to, jaka drukarka 3D będzie wykonywać jego wydruk - mówi Tomasz Szymański, prezes i założyciel Verashape. - Dlatego też do beta-testów najnowszej wersji aplikacji zapraszamy użytkowników różnych drukarek 3D.

Zainteresowani testowaniem SOFTSHAPER 2018, mogą zgłaszać się do producenta oprogramowania za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej, na której przedstawiono także podstawowe informacje o aplikacji.

- Marka urządzenia wykorzystywanego przez beta-testera nie ma dla nas absolutnie żadnego znaczenia - mówi Seweryn Nitek, software engineer w VERASHAPE, jeden z twórców oprogramowania SOFTSHAPER. - Zabiegamy o to, aby nasze rozwiązanie było kompatybilne z każdą drukarką 3D.

Autorzy oprogramowania zachęcają do kontaktu producentów drukarek 3D, zainteresowanych wykorzystywaniem SOFTSHAPER w zestawieniu z produkowanymi przez nich urządzeniami, a także firmy produkujące filamenty, które chcą umieścić parametry swoich produktów w bazie materiałów dostępnej w aplikacji.

VERASHAPE