VI edycja targów Packaging Innovations

VI edycja targów Packaging…
W dn. 9-10 kwietnia w Warszawie odbyła się szósta edycja targów Packaging Innovations, jednej z najważniejszych imprez wystawienniczych w Europie Środkowej dla branży opakowaniowej. O randze targów świadczy rosnąca liczba wystawców i odwiedzających - w ubiegłym roku ekspozycję ok. 140 firm obejrzało ponad 3 tysiące osób. W tym roku podczas dwóch dni targowych swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Finlandii i Stanów Zjednoczonych.

Charakterystyczną cechą wydarzenia jest silna koncentracja na nowościach w sektorze opakowań. Dlatego też szczególną uwagę będą zwracać z pewnością produkty zgłoszone do Programu Innowacja. Stoiska wszystkich firm prezentujących innowacje będą oznaczone specjalnym znakiem, ale odwiedzenie wszystkich może nie być łatwe, bowiem na liście nowości znajduje się blisko 80 rozwiązań. Warto dodać, że na warszawskich targach innowacyjne są nie tylko produkty, lecz także nowoczesne technologie pomocne w ich tworzeniu.

Targi Packaging Innovations to tradycyjnie szereg wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdą się m.in. bezpłatne branżowe prezentacje w ramach programu seminariów learnShops, IV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, Forum Polskiej Izby Opakowań czy wystawa opakowań kartonowych Pro Carton/ECMA Carton Award 2013. Tradycją targów jest także wydzielenie Strefy Studenta, w której można zapoznać się z unikatowymi opakowaniami wykonanymi przez żaków.

Targi odbywały się w Hali nr 1 warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.