Vecoplan poszerza swoje portfolio i oferuje obsługę materiałów z jednego źródła

Vecoplan poszerza swoje portfolio…

Firma Vecoplan zaprezentowała na targach IFAT najnowsze rozwiązania w zakresie obsługi materiałów. W ten sposób producent maszyn uzupełnia swoje portfolio i oferuje klientom kompleksowe podejście: użytkownicy otrzymują system dostosowany do ich wymagań z jednego źródła. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom firma Vecoplan może zapewnić klientom jeszcze lepsze wsparcie.

- Poprzez nasze nowe projekty w zakresie transportu materiałów konsekwentnie wychodzimy naprzeciw wymaganiom naszych klientów i poszerzamy naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwiązań o ważne produkty podstawowe - podsumowuje Tim Hamer, kierownik sprzedaży w obszarze Recycling I Waste w firmie Vecoplan. - Użytkownicy mogą w ten sposób znacznie zoptymalizować wydajność procesów w obrębie swoich systemów. Obejmuje to na przykład elastyczny system zasobników Vecoplan Discharge Floor (VDF), który firma Vecoplan zaprezentowała na targach IFAT w maju. System ten zaprojektowano tak, aby użytkownicy mogli przyjmować, przechowywać i transportować szeroką gamę materiałów w różnych rozmiarach. Przyjmowanie materiału odbywa się za pomocą dźwigu lub bezpośrednio samochodem ciężarowym. - Zapewnia on równomierny przepływ materiału. Wałek dozujący dba o homogenizację, a bufor odpowiada za doprowadzanie materiału do dalszych procesów - mówi Hamer. Produkt ten okazał się szczególnie przydatny w zastosowaniach związanych z przetwarzaniem odpadów na energię oraz w przemyśle cementowym. Opracowując nowe rozwiązanie w postaci podłogi rozładunkowej, firma Vecoplan wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie i zoptymalizowała tę niezawodną technologię.

Wydajne przyjmowanie i przekazywanie materiałów

Aby móc przyjmować materiał i bezpiecznie przekazywać go do kolejnych systemów przenośników, w poprzednich projektach firma Vecoplan budowała stacje odbioru samochodów ciężarowych z istniejących komponentów. Teraz poprzez Vecoplan Truck Unloader do oferty włączono ustandaryzowane rozwiązanie. Można je dostosować do procesów, odcinków transportu i niezbędnych usług, a także do okoliczności. To dodatkowe rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach. Model VTU-S może przyjmować i transportować różne materiały sypkie z naczepy z ruchomą podłogą samochodu ciężarowego do kolejnego przenośnika i systemu magazynowania. W przypadku VTU-B materiał jest wprowadzany do zasobnika ze zgarniakową podłogą za pomocą ruchomej podłogi lub mechanizmu przechylania samochodu ciężarowego. - Obydwa warianty rozładunkowe idealnie nadają się do transportu paliw alternatywnych, biomasy, odpadów drzewnych i zrębków drzewnych - wyjaśnia Hamer. - Wariant K ma ponadto pojemność do 100 metrów sześciennych materiału i dzięki temu może pełnić funkcję zasobnika pośredniego, z którego bardzo szybko da się wyładować materiał. Dla operatorów oznacza to znaczną oszczędność czasu podczas rozładunku samochodów ciężarowych.

publicpreview

Cichy transport materiału i niewielkie pylenie

Sprawdzony system przenośników taśmowych o konstrukcji rurowej VRF umożliwia czysty i cichy transport różnych materiałów sypkich, takich jak paliwa zastępcze z odpadów przemysłowych, stare opony, biomasa i trociny. Ponadto firma Vecoplan oferuje różne konstrukcje i średnice rur. Zastosowanie poduszki powietrznej zmniejsza tarcie, umożliwiając wysoką wydajność przenośnika i pracę przy wyjątkowo niskim zużyciu energii, nawet na długich dystansach przekraczających 450 metrów i pochyłościach. Zamknięta konstrukcja sprawia, że jest to bardzo czyste rozwiązanie transportowe. - Teraz dołączyliśmy do serii model VRF-L - relacjonuje Tim Hamer. - Litera L oznacza światło (ang. light) i oferuje użytkownikom rozwiązanie do dłuższych tras przenośników, które można zainstalować także na istniejących mostach przenośnikowych”. Ta innowacja zmniejsza koszty i jest odpowiednia do zastosowań, w których możliwa jest instalacja blisko podłoża. „Dzięki tej wersji mamy szersze spektrum możliwości i możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby branż - mówi kierownik sprzedaży Hamer. - Wprowadzając model VRF-L, uzupełniamy nasze portfolio i poszerzamy swoją pozycję w obszarze przenośników taśmowych o konstrukcji rurowej, a także wspieramy naszych klientów w zrównoważonej obsłudze materiałów.

Dzięki nowym rozwiązaniom firma Vecoplan wzmacnia swoją pozycję wszechstronnego dostawcy kompleksowych rozwiązań, które umożliwiają operatorom bezpieczną obsługę materiałów. - Nasze nowe produkty są przyszłościowe pod względem technicznym i zrównoważone w ujęciu ekologicznym”, podkreśla Hamer. - Potwierdziliśmy już nasze kompetencje w roli dostawcy kompleksowych usług w odniesieniu do wielu systemów - zainteresowani klienci mogą w każdej chwili skontaktować się z nami w celu omówienia indywidualnych wymagań i wspólnego znalezienia odpowiedniego rozwiązania - dodaje.

Producent maszyn i systemów z zakresu gospodarki zasobami i recyklingu, przeznaczonych do rozdrabniania, transportu i przetwarzania drewna, biomasy, tworzyw sztucznych, papieru, innych cennych surowców, takich jak odpady komunalne i przemysłowe.

Niemcy