Velteko na targach interpack 2011

Velteko na targach interpack…
Firma Velteko zaprezentuje na zbliżających się targach interpack 2011 najnowsza linię swoich maszyn pakujących, cechujących się wyższym tempem produkcji niż w przypadku swoich poprzedniczek.

Maszyny pakujące z serii HSV120 Continual Duplex to pionowe urządzenia do pakowania. Są wyposażone w dwa zespoły formujące jednocześnie opakowania w trybie ciągłym. Rozwiązanie to pozwala jej na pracę z szybkością do 400 opakowań na minutę.

- Dzięki stałemu rozwojowi maszyn pracujących w trybie ciągłym i doświadczeniu zdobytemu z poprzednią maszyną, Velteko nie tylko osiągnęło większe szybkości pracy na nowej maszynie, ale jednocześnie znacząco obniżyło cenę takiego rozwiązania – tłumaczą tuż przed targami przedstawiciele firmy. - Dwutubusowa maszyna pakująca jest rozwinięciem pionowej maszyny pakującej HSV 120 Continual. Dzięki dwóm osobnym układom odwijania, z niezależnym automatycznym centrowaniem dla każdego zespołu formującego, w tym samym czasie wykorzystywane są dwie role materiału opakowaniowego. Możliwe jest oczywiście korzystanie zarówno z termozgrzewalnych laminatów jak i z polietylenu.

Velteko, interpack 2011


Maksymalna mechaniczna szybkość tej maszyny pakującej wynosi 400 opakowań na minutę, a realnie możliwa jest praca z szybkością 360 opakowań na minutę. Szybkość zależy oczywiście od pakowanego produktu, użytego materiału opakowaniowego i wybranego systemu dozowania jak. np. podwójny dozownik objętościowy, ślimakowy lub waga kombinacyjna wielogłowicowa.

Targi interpack zaplanowano w Niemczech w dniach 12 - 18 maja 2011 r. Będzie to największa w tym roku impreza wystawiennicza dla branży opakowaniowej.

Czytaj więcej: Maszyny 510