Drukuj

Velteko na targach interpack 2011 Velteko will show at interpack 2011 its new machines

Velteko na targach interpack 2011
Firma Velteko zaprezentuje na zbliżających się targach interpack 2011 najnowsza linię swoich maszyn pakujących, cechujących się wyższym tempem produkcji niż w przypadku swoich poprzedniczek.

Maszyny pakujące z serii HSV120 Continual Duplex to pionowe urządzenia do pakowania. Są wyposażone w dwa zespoły formujące jednocześnie opakowania w trybie ciągłym. Rozwiązanie to pozwala jej na pracę z szybkością do 400 opakowań na minutę.

- Dzięki stałemu rozwojowi maszyn pracujących w trybie ciągłym i doświadczeniu zdobytemu z poprzednią maszyną, Velteko nie tylko osiągnęło większe szybkości pracy na nowej maszynie, ale jednocześnie znacząco obniżyło cenę takiego rozwiązania – tłumaczą tuż przed targami przedstawiciele firmy. - Dwutubusowa maszyna pakująca jest rozwinięciem pionowej maszyny pakującej HSV 120 Continual. Dzięki dwóm osobnym układom odwijania, z niezależnym automatycznym centrowaniem dla każdego zespołu formującego, w tym samym czasie wykorzystywane są dwie role materiału opakowaniowego. Możliwe jest oczywiście korzystanie zarówno z termozgrzewalnych laminatów jak i z polietylenu.

Velteko, interpack 2011


Maksymalna mechaniczna szybkość tej maszyny pakującej wynosi 400 opakowań na minutę, a realnie możliwa jest praca z szybkością 360 opakowań na minutę. Szybkość zależy oczywiście od pakowanego produktu, użytego materiału opakowaniowego i wybranego systemu dozowania jak. np. podwójny dozownik objętościowy, ślimakowy lub waga kombinacyjna wielogłowicowa.

Targi interpack zaplanowano w Niemczech w dniach 12 - 18 maja 2011 r. Będzie to największa w tym roku impreza wystawiennicza dla branży opakowaniowej.

Czytaj więcej: Maszyny 475

brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.