Videojet uruchamia portal poświęcony znakowaniu produktów

Videojet uruchamia portal… Ostatnie zmiany w branży napojów skłoniły producentów do poszukiwania innowacyjnych sposobów zwiększenia sprzedaży. Jak w większości branż, w branży napojów rośnie popyt na zdrowe produkty, a za sprawą różnych rodzajów i wymiarów opakowań oraz wymagań względem produktów dostosowywanie się do preferencji konsumentów jest coraz trudniejsze dla producentów napojów i projektantów opakowań. W związku z tym firma Videojet Technologies Inc. uruchomiła portal Beverage Hub. Jest on źródłem wiarygodnych i kompleksowych informacji dla producentów, pomagając im w spełnieniu zmieniających się wymagań dotyczących znakowania i etykietowania. Portal Beverage Hub zapewnia również pomoc w zakresie zastosowań i zawiera dokumentację edukacyjną, jak np. biuletyny informacyjne, historie sukcesu klientów, filmy na temat zastosowań oraz grafiki z informacjami na temat przepisów.

Drukowanie dat przydatności, kodów partii i innych informacji na opakowaniu jest bardzo ważnym zadaniem dla producentów napojów, ponieważ sprzedawcy detaliczni wykorzystują te informacje w rotacji zapasów, a konsumenci do sprawdzania świeżości produktów. Drukowanie wymaganych informacji nie jest jednak tak proste, jak się wydaje.

- Różne smaki i opakowania oraz wartości odżywcze sprawiają, że znakowanie jest coraz bardziej skomplikowane dla producentów napojów - mówi Chirag Sheth, menedżer ds. marketingu pionowego dla branży napojów w firmie Videojet. - Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego typu urządzenia do znakowania do konkretnej linii produkcyjnej napojów. Właśnie dlatego istotną rolą dostawcy rozwiązań w zakresie znakowania jest pomoc producentom w wyborze drukarki idealnie nadającej się do konfiguracji linii produkcyjnej, jak również zapewnienie narzędzi niezbędnych do kontrolowania oraz zapobiegania podrabianiu i nieautoryzowanej dystrybucji w całym łańcuchu dostaw.

Rozwiązania z zakresu znakowania, które można dostosowywać, ułatwiają również producentom z branży napojów bezpośredni kontakt z konsumentami przez użycie inteligentnych zmiennych kodów na ich produktach. Powiązanie cennych danych demograficznych z konkretnymi zakupami pozwala producentom osiągnąć zupełnie nowy poziom ich działań w zakresie marketingu docelowego.

- Zdajemy sobie sprawę z trendów, które zmieniają zachowanie producentów napojów każdej wielkości - dodaje Sheth. - Celem portalu Beverage Hub jest maksymalne ułatwienie tego zadania przez dostarczenie producentom potrzebnych im informacji w języku, jakim się posługują - w jednym miejscu.

Firma Videojet ma długą historię obsługi branży napojów z wykorzystaniem szerokiej oferty rozwiązań z zakresu znakowania napojów. Producenci napojów mają do czynienia z najbardziej wymagającymi środowiskami produkcyjnymi - od pracujących z dużą szybkością linii po problemy produkcyjne, takie jak warunki wysokiej wilgotności. Firma Videojet oferuje szereg rozwiązań z zakresu znakowania, które są w stanie sprostać tym wyzwaniom, w tym drukarkę atramentową do druku ciągłego (CIJ) - urządzenie umożliwiające bezkontaktowy nadruk atramentowy maks. 5 wierszy tekstu, liniowych i dwuwymiarowych kodów kreskowych oraz grafiki. Videojet oferuje też szeroki wybór systemów znakowania laserowego, od szybkich laserów CO2 i światłowodowych po lasery przemysłowe UV, zaprojektowane z myślą o nanoszeniu trwałych kodów o wysokim kontraście na tworzywa HDPE. Ofertę produktową Videojet uzupełniają drukarki dużych znaków (LCM), używane głównie do opakowań zbiorczych (takich jak kartony) oraz wiodąca w branży drukarka z aplikatorem etykiet (LPA) do drukowania i naklejania etykiet o różnych rozmiarach na wielu rodzajach opakowań.

Informacje o tym, jak można chronić markę i działać na jej korzyść oraz o najnowszych osiągnięciach Videojet w dziedzinie znakowania napojów można znaleźć w portalu Beverage Hub: www.videojet.pl.

Czytaj więcej:
Etykiety 129

Reportaże

Forum