W jaki sposób technologie 3D wspierają przemysł?

W jaki sposób technologie…
Jak technologie 3D wspierają przemysł? Komu potrzebny jest druk 3D? Czy przyrostowa metoda produkcji przestała być nowinką technologiczną i stała się już opłacalnym sposobem wytwarzania? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas II Konferencji Forum Druku 3D, która już 29 listopada 2017 br.odbędzie się Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.

Skanowanie 3D i technologie przyrostowe już teraz wspierają konwencjonalne metody produkcji. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy i inżynierowie wykorzystują możliwości tych rozwiązań. Stale potrzebne jest uświadamianie i informowanie o możliwościach druku 3D – branży, która wciąż się rozwija, a tym samym oferuje coraz więcej praktycznych zastosowań.

Idea Forum Druku 3D

W tym celu powołano Forum Druku 3D. Wydarzenie, którego druga edycja odbędzie się 29 listopada w Krakowie służy prezentacji inspirujących zastosowań i wdrożeń technologii 3D w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnicy Konferencji będą mogli poznać gotowe rozwiązania oraz autentyczne przypadki firm wykorzystujących addytywne metody produkcji. Nie zabraknie prezentacji perspektyw rozwoju branży druku 3D w kontekście biznesowym.

Trzy branżowe imprezy w jednym miejscu

II Konferencja Forum Druku 3D jest imprezą towarzyszącą 22. Międzynarodowym Targom Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Bilet wstępu na Forum Druku 3D uprawnia do wejścia na przestrzeń wystawienniczą i korzystania z oferty targowej. Jeden bilet – trzy branżowe imprezy.

Posłuchaj wystąpień. Weź udział w warsztatach

W programie Konferencji zaplanowano w sumie 6 wystąpień ekspertów związanych z technologiami przyrostowymi oraz skanowaniem 3D. Wśród zaproszonych gości są m.in. Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA oraz prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej. W drugiej części w dwóch blokach tematycznych do wyboru odbędą się warsztaty poświęcone drukowaniu 3D w praktyce oraz skanowaniu 3D.

Wielu przedsiębiorców nadal kojarzy druk 3D z niską jakością i dokładnością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo się to zmieniło. Wytwarzamy prototypy funkcjonalne z materiałów takich jak PC-ABS, PA12, ABS. Są one później montowane na przykład w samochodach i pomyślnie przechodzą kilkumiesięczne, rygorystyczne testy. Podczas Konferencji przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania i autentyczne przykłady, ponieważ bardzo ważne jest dla nas prezentowanie tego, co możemy wyprodukować dzięki drukarkom 3D — wyjaśnia Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.

Organizatorami konferencji są stowarzyszenie ArtCrafter wspierające projektantów i architektów oraz firma CadXpert - dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D przeznaczonych do profesjonalnego użytku.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę II Konferencji Forum Druku 3D.
Formularz zgłoszenia

forum druku 3dŹródło: CadXpert


CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska