W konkursie BASF do wygrania płatne staże studenckie

W konkursie BASF do wygrania…
Pięć płatnych staży mogą wygrać studenci w konkursie organizowanym przez firmę chemiczną BASF Polska. Konkurs skierowany jest do studentów kierunków związanych z chemią, inżynierią, ekonomią lub marketingiem.

Zadaniem uczestników jest pokazanie za pomocą plakatu lub eseju, co dla nich oznacza sformułowanie "tworzenie chemii". Konkurs jest bezpośrednio związany z trwającą kampanią wizerunkową firmy BASF. Praca powinna być powiązana z tematyką innowacji, zrównoważonego rozwoju i technologiami przyszłości w branży chemicznej.

- Chcemy, by studenci puścili wodze wyobraźni i podeszli do kierunku rozwoju chemii i pytań, na jakie może ona odpowiedzieć, w sposób kreatywny - mówi Wojciech Krzywicki z BASF Polska. - Zależy nam na studentach, których motywują wyzwania, chęć rozwoju, rozwiązywanie ciekawych i złożonych problemów. Wiele informacji związanych z rolą chemii w życiu i znaczenia zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronach BASF.

Konkurs "Tworzymy Chemię" składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to zadanie polegające na stworzeniu plakatu naukowego lub napisania eseju dotyczącego przyszłości branży chemicznej. Autorzy najlepszych, najciekawszych prac zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która wyłoni grono zwycięzców konkursu, przyszłych stażystów BASF Polska.

Główne nagrody w konkursie to pięć płatnych trzymiesięcznych staży w warszawskich działach BASF Polska: Chemii Przemysłowej i Tworzyw Sztucznych, Chemii Kosmetycznej, Gospodarczej i Przemysłowej, Środków Ochrony Roślin, a także w dziale Zakupów. Firma oferuje pełny wymiar godzin pracy, umowę o praktyki studenckie oraz wynagrodzenie 2 tys. zł brutto.

Termin nadsyłania prac upływa 21 kwietnia 2013 roku. Najciekawsze plakaty zostaną zaprezentowane w maju na prestiżowej wystawie Rynek Innowacji 2013. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest posiadanie statusu studenta i przesłanie w dniach 27 marca - 21 kwietnia plakatu (o rozdzielczości minimalnej 150 dpi) bądź eseju (max 2000 znaków) na adres podany na stronie koncernu.

Czytaj więcej: Konkursy 133 Praca 44

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska