WINTEC startuje ze sprzedażą w Polsce

WINTEC startuje ze sprzedażą…

WINTEC, członek grupy ENGEL z siedzibą w Austrii, rozszerza sprzedaż wtryskarek t-win na Europę. Na tym etapie dwupłytowe maszyny wielkogabarytowe są dostępne już na całym świecie.

WINTEC od 2014 roku produkuje wysokiej jakości wtryskarki do standardowych zastosowań w Changzhou w Chinach. W ciągu sześciu lat swojego istnienia firma bardzo dobrze ugruntowała markę, początkowo w Azji, a od 2018 roku na rynku Ameryki. Wraz z ekspansją na Europę Grupa ENGEL konsekwentnie rozwija strategię dwóch marek. 

Europejska jakość, ekonomiczna produkcja azjatycka

Wtryskarki t-win doskonale sprawdzają się przy wtrysku jednokomponentowym, który nie wymaga specjalnych technologii, ale stawia wysokie wymagania odnośnie jakości i spójności procesu. Docelowe branże dla wtryskarek WINTEC to przede wszystkim: sprzęt AGD, wtrysk techniczny i branża samochodowa. Maszyny dostarczane są w stanie wstępnie skonfigurowanym, co znacznie skraca czas uruchomienia. Maszyny WINTEC są projektowane w Europie i produkowane w Chinach.

Zakład produkcyjny w Changzhou jest zintegrowany z globalnym systemem zarządzania jakością całej Grupy ENGEL. Dzięki zakończonej wczesnym latem 2020 r rozbudowie zakładu o podwojeniu tym samym powierzchni produkcyjnej, WINTEC jest świetnie przygotowany na rosnące światowe zapotrzebowanie. 

- Wielu klientów od poczatku decyduje się na inwestycję w maszyny WINTEC, ponieważ wysoka jakość, energooszczędność i niezawodność maszyn dają im przewagę konkurencyjną - mówi Christoph Steger CSO Grupy ENGEL. - Ważnym kryterium decyzyjnym jest również fakt doskonałego wsparcia serwisowego. Dzięki obecności Grupy ENGEL na całym świecie, wszyscy klienci, we wszystkich regionach świata mogą profitować i korzystać z szybkiego serwisu i zaopatrzenia w części zamienne.

wintec

Energooszczędne, niezawodne i mocne

Hydrauliczne dwupłytowe maszyny serii t-win oferowane są z siłą zwarcia od 4500 do 18000 kN i są standardowo wyposażone w energooszczędny serwohydrauliczny napęd serwowin. Sterownik C3 umożliwia intuicyjne prowadzenie operatora, ergonomiczną pracę i elastyczną integrację robotów różnych typów i marek. Jako członek grupy ENGEL, WINTEC jest w stanie dostarczać zintegrowane gniazda produkcyjne z rozwiązaniami automatyzacji własnej konstrukcji i produkcji.

Maszyny demonstracyjne t-win są dostępne w technikum Austrii i innych krajach europejskich. Jedna z takich wtryskarek wintec t-win 4500-3300 Eu wraz z robotem viper 12 znajduje się w warszawskim showroomie ENGEL Polska.

Od 17 br. czerwca zespół ENGEL Polska zaczyna cykl indywdualnych prezentacji dla klientów. Mając na uwadze szczególne realia pandemii oraz wynikające z niej ograniczenia, przygotowano specjalną formułę spotkań, z zachowaniem norm bezpieczeństwa i higieny. Wszystkie prezentacje będą się odbywać w zamkniętych, indywidualnych grupach w showroomie ENGEL Polska, w Warszawie, przy ul. Ostródzkiej 50B. 

Zespół ENGEL Polska zaprasza na spotkania i prezentacje maszyny live. 

Rejestracja: info.pl@wintec-machines.com


Czytaj więcej: