WTH w Polsce z kolejnymi sukcesami

Z jakich sektorów na polskim rynku pochodzą nasi główni klienci ? Są to głównie producenci pigmentów/koncentratów barwiących oraz masterbatchy, farb specjalistycznych i innych powłok. Liczącym się klientem jest także duży, polski producent poliamidów.

Co ciekawe - przetwórcy PCW, którzy jeszcze kilka lat temu byli zdecydowanymi liderami w takich corocznych rankingach, obecnie plasują się bardziej w „środku”, zaś zaraz za nimi są przetwórcy elastomerów. Jednak niezależnie od takich trendów rynkowych WTH GmbH nadal zapewnia partnerom biznesowym wartość dodaną poprzez odpowiednie i zoptymalizowane dodatki, zarówno dla istniejących linii produktów, jak i dla nowych rozwiązań, niezawodnie i ekonomicznie, przywiązując coraz większą wagę do właściwej strategii przeciwdziałania wspomnianym i być może coraz trudniejszym realiom dostępności surowców – czyli do głębszej dywersyfikacji dostawców.

Światowej sławy włoski producent uniepalniaczy melaminowo-fosforowych, firma Italmatch Chemicals S.p.A., od wielu lat współpracuje z WTH GmbH. Firma znana jest między innymi z prdoukcji czerwonego fosforu pod marką Masteret oraz pochodnych melaminy pod markami Melagard MP (fosforan melaminy) i MC (cyjanuran melaminy).

Strategiczną grupę uniepalniaczy uzupełniają polifosforany amonu producentów azjatyckich. Wieloletnia współpraca z obecnymi, ważnymi i bardzo rzetelnymi dostawcami wielu odmian Addforce FR APP ma być dalej rozwijana. Ale biorąc pod uwagę obecne wyzwania związane z popytem, to nie wystarcza – dlatego konieczne było  wprowadzenie dwóch nowych dostawców. I strategia szerszej dywersyfikacji dostaw dotyczy również wielu innych dodatków, zwłaszcza wosków amidowych, przeciwutleniaczy, stabilizatorów UV i rozjaśniaczy optycznych.

Wypełniacze takie,  jak kreda i talk zawsze mają dużą konkurencję na polskim rynku. W ostatnim czasie firma WTH nawiązała współpracę handlową z firmą Microfill K. Zafranas S.A. z Grecji, aby rozpocząć efektywną dystrybucję tych wypełniaczy w Polsce. Ponadto bezwzględnie konieczne było dalsze uzupełnienie szerokiej gamy wypełniaczy funkcjonalnych firmy WTH GmbH, wsród których od dawna są m.in. wodorotlenki glinu marki Reflamal S (ATH - pochodzenie Holandia) o właściwościach uniepalniających. Z kolei oprócz siarczanów baru (pochodzących z Turcji) stosowanych jako ciężkie wypełniacze w postaci naturalnej bieli i standardowych jakości, WTH dostarcza również lekkie wypełniacze zmniejszające gęstość, takie jak mikrokulki szklane pod marka WTH-GlassBubbles i krzemiany glinu pochodzenia wulkanicznego pod marką FilloCell (dostawca Nordisk Perlite z Danii) do produkcji pianek syntaktycznych lub redukcji kosztów.

Reasumując: W bardzo trudnym roku 2022 WTH GmbH oprócz rekordowych wyników sprzedaży zyskała około dziesięciu nowych dostawców, z którymi już w roku bieżącym systematycznie rozwijana jest współpraca. Duża liczba tych nowych partnerów pochodzi z Azji – WTH GmbH działa na tym kierunku dostaw od ponad 20 lat.

Pytanie, które niepokoi wiele sektorów gospodarki na całym świecie: co i jak będzie dalej? Czy uda się w 2023 roku kontynuować trend wzrostowy, aby w pełni cieszyć się zakończeniem pandemii, czy też nowe zagrożenia, głównie ze strony kwestii utrzymania pokoju w Europie, rosnącej inflacji, dostaw energii itp., niekorzystnie wpłyną na rozwój gospodarczy ?

Istnieje wiele takich pytań dla samego przemysłu tworzyw sztucznych i oczywiście także dla WTH GmbH - przykładowo tempo obecnie promowanego rozwoju w kierunku „zielonej energii” i coraz większej liczby produktów „Eko” jest mocno niepewne. Na przykład osoby zarządzające wieloma firmami zastanawiają się obecnie, czy stosowanie melaminy i surowców na jej bazie jest już zakazane (co ma związek z umieszczeniem melaminy na liście kandydackiej SVHC) ? A jeśli jeszcze nie, to czy jej zamienniki powinny być już wdrażane w procesach produkcyjnych ? To tylko pojedynczy przykład, ale my -  „społeczność tworzywowa” -  już od jakiegoś czasu borykamy się z takimi wyzwaniami, ponieważ wyrażonych wątpliwości nie da się ani jednoznacznie potwierdzić, ani rozwiać.

Tak czy inaczej, Gero Thieme, dyrektor zarządzający WTH GmbH w drugim pokoleniu, nadal koncentruje się na ekspansji w Polsce, podobnie jak założyciel firmy Walter Thieme. Mocną podstawą tego optymizmu są zalety, które gwarantują pełny dostęp do wszystkich grup produktowych.

Ponadto regularne wprowadzanie nowych dodatków do oferty będzie miało znaczący udział w obrotach WTH GmbH w Polsce w najbliższych latach. Dzięki takiemu zróżnicowaniu oferty i wysokiej jakości produktów, a także profesjonalnemu doradztwu technicznemu specjalistów ze Stade dalsze sukcesy na polskim rynku sa prawdopodobne.


stader-impression


Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13